Når fortelle om hvordan man lager barn
Til min undring har snuppa aldri lurt på hvordan barn kommer seg inn i magene til mødrene (ikke bli sinte dere som ikke liker at det kalles mager .... det er i hvert fall magen som ser stor ut for barna). Hun har derimot full kontroll på hvordan de kommer seg ut, og spurt mye rundt dette. Snuppa er vanligvis en vitebegjerlig liten jente, men hvordan barn blir til inni der har hun tydeligvis ikke tenkt så mye over.
Vi har egentlig levd etter prinsipper "spør og du får svar". Nå begynner jeg å lure på om man kanskje må være litt proaktiv på dette feltet? Trenger 5-åringer å vite om hvordan barn (normalt sett) produseres eller er jeg tidlig ute igjen?
Min far fortalte meg ALT, og jeg var svært opplyst. Tidvis litt mer opplyst enn jeg følte behov for. Noe av poenget mitt er at jeg vil at hun skal høre det fra oss og ikke få noen røverhistorie fra de litt eldre naboungene.
__________________
Snuppa 05, Knerten 07
|