Tøyservietter til hverdags - hvilket stoff?
Jeg har lyst til å sy meg hverdagsservietter av stoff, men har ikke peiling nok til å velge et bra stoff å sy serviettene i. Jeg har en god del tøyservietter allerede, men de som er i lin og sånn er typisk litt vanskelige å stryke. Dessuten ser jeg at gjester ikke tør å bruke dem, de er liksom redde for å skitne til tror jeg.
Derfor har jeg tenkt at jeg vil ha mer hverdagslige tøyservietter, som er laget i et stoff som er lett å stryke, og som er i et mønster og i farger som ikke så lett tar flekker som de hvite jeg har. Ser på kopphåndklærne jeg har at de er lette å stryke, og kunne tenke meg klassisk kopphåndduk ruter/striper på serviettene. Jeg kunne selvfølgelig kjøpe noen kopphåndduker og klippe opp, men det blir litt ugunstike fasonger av det, så jeg vil heller kjøpe stoff i metervis.
Problemet er bare at jeg har så lite peiling at jeg ikke vet hvilket stoff jeg da skal kjøpe, så jeg håper noen kan hjelpe meg med tips.
|