Gå tilbake   Foreldreportalen > FPForum > Hjem og utstyr > Interiørhjørnet

Skal male to bittesmå barnerom og gang, trenger fargetips

Interiørhjørnet Alt som har med interiør å gjøre. Spørsmål, tips, deling av egne lure eller fine løsninger mm.

 
 
Trådverktøy Visningsmåter
Gammel 31-07-14, 11:08   #1
kokosbolle
Har bakt søte kaker
 
kokosbolle sin avatar
 
Medlem siden: Oct 2007
Hvor: Den fineste byen
Innlegg: 23.505
Blogginnlegg: 696
kokosbolle har et rykte de fleste bare kan drømme omkokosbolle har et rykte de fleste bare kan drømme omkokosbolle har et rykte de fleste bare kan drømme omkokosbolle har et rykte de fleste bare kan drømme omkokosbolle har et rykte de fleste bare kan drømme omkokosbolle har et rykte de fleste bare kan drømme omkokosbolle har et rykte de fleste bare kan drømme omkokosbolle har et rykte de fleste bare kan drømme omkokosbolle har et rykte de fleste bare kan drømme omkokosbolle har et rykte de fleste bare kan drømme omkokosbolle har et rykte de fleste bare kan drømme om
Standard

Skal male to bittesmå barnerom og gang, trenger fargetips

Etter 3 år med hvite vegger har tiden (les: ungene) satt sitt preg på dem gitt.

Jeg er litt opptatt av fargene i rommene som er i nærheten av hverandre harmonerer, så litt bakgrunnsinfo kommer her.

Planløsningen er i ferd med å bli omtrent slik:



Vi har malt vårt soverom med lys kalkgrå, det ser slikt ut:



I gangen utenfor har jeg planer om å male med Valmuesøster eller en lignende farge. Vi trenger noe som lyser opp og ikke trekker veggene mot en, for det er ikke så stort.

Valmuesøster ser slik ut:



Eldstemann på 7,5 sier han vil ha lysegrønt rom (soverom 3), og det er forsåvidt greit nok, men han må få noen farger å velge mellom, så han ikke velger neongrønt liksom. Jeg heller vel mer mot sjøgrønt/dus grønn enn knallgrønn. På rommet til de to minste (soverom 2) er jeg veldig usikker. Det deles av jente på 4 og gutt på 2, så typiske "jente"- eller "guttefarger" utgår.

Tips mottas med stor takk1

__________________
The deadline for complaints was yesterday
vinterbolle jan 2007
sommerbolle juni 2010
minibolle mai 2012
kokosbolle er ikke aktiv   Svar med sitat
 


Innleggsregler
Du kan ikke starte nye tråder
Du kan ikke skrive svar
Du kan ikke laste opp vedlegg
Du kan ikke endre dine innlegg

BB code is
[IMG] kode er
HTML kode er Av
Bytt forum


Alle klokkeslett er GMT +2. Klokken er nå 19:48.


Powered by vBulletin
Copyright ©2000 - 2025, Jelsoft Enterprises Ltd.
Norsk: Lavkarbo.no | Selvrealisering.no
©2006 - 2015, Foreldreportalen.no