Gå tilbake   Foreldreportalen > FPForum > Generell diskusjon > Skravleforum

Et lite trivelig frisørbesøk

Skravleforum Forum for skravletråder. Forumet vil bli ryddet med jevnlige mellomrom og gamle tråder bli slettet. Innleggstelleren er ikke på her.

Svar
 
Trådverktøy Visningsmåter
Gammel 17-08-08, 09:01   #1
Fruktflua
Sperret
 
Medlem siden: Jun 2007
Hvor: Down by the water
Innlegg: 6.377
Fruktflua er kulere enn de flesteFruktflua er kulere enn de flesteFruktflua er kulere enn de flesteFruktflua er kulere enn de flesteFruktflua er kulere enn de flesteFruktflua er kulere enn de flesteFruktflua er kulere enn de flesteFruktflua er kulere enn de flesteFruktflua er kulere enn de flesteFruktflua er kulere enn de flesteFruktflua er kulere enn de fleste
Standard

Et lite trivelig frisørbesøk

I forbindelse med podens skolestart i morgen ble det frisørbesøk i går. Han trengte litt trimming av frisyren, og i ren desperasjon over at jeg ikke har bestilt time i god tid hos den faste frisøren hans, så måtte vi ta til takke med det vi fikk.

Med godt mot stilte vi opp på frsiørsalongen, og der ble vi møtt av en frisørdame på rundt 60 år. Jeg er en snakkesalig person, så jeg småsnakker alltid med frisørene hvis de virker pratesyke. Hun virket hyggelig.

Jeg fortalte at jeg var ganske nøye med hvordan poden ser ut på håret, og jeg fortalte hvordan jeg ville at han skulle klippes. Dette sa jeg selvsagt på en vennlig og hyggelig måte.

Vi fortsetter småpraten, mens jeg hele tiden observerer to tuster som står rett opp bak på verven - to tuster som jeg av erfaring vet at vil irritere meg om de ikke klippes kortere.
Under klippingen reagerer jeg også på at hun er veldig hardhendt, og jeg ser at gutten pines, men at han ikke tør å si i fra. I det jeg skulle til å si at hun må ta det litt penere, sier hun seg plutselig ferdig med klippen. Da kommenterer jeg de lange tustene bak på verven. Hun formelig glefser tilbake at det er bare dumt å klippe de for kort. Jeg insisterer allikevel på at hun skal gjøre noe med det, og hun fortsetter å svare meg på en lite kundevennlig måte, ja, hun nærmest kjefter på meg fordi jeg sier i fra hvordan jeg vil ha det. Jeg kunne ikke bare komme der og fortelle HENNE - som hadde vært frisør i 40 år, hvordan hun skulle klippe hår! Jeg ble litt perpleks til å begynne med, men deretter reagerte jeg kraftig på måten hun snakket til meg på.

Plutselig så rant begeret over hos meg. Jeg fortalte henne at jeg synes hun oppførte seg ufint, og jeg forlangte at hun skulle ta av guttungen kappen så vi bare kunne komme oss ut av salongen. Dette hørte hun ikke på, og hun insisterte på å klippe seg ferdig for å gjøre meg fornøyd. Hun nektet å la oss gå (vanligvis hadde jeg oppført meg mye strammere i en sånn situasjon, men sønnen min satt tross alt i stolen med store øyne, så jeg måtte ta det rolig).

Så begynte hun å grine høylytt. Hun ynket og bar seg, og beklaget så mye, ja, hun ba om unnskyldning for dårlig oppførsel. Hele tiden mens hun klippet håret på guttungen.
Jeg ba henne om å ta seg sammen, for jeg så at gutten min ble skremt av oppførselen hennes. Men hun sa at hun ikke klarte å ta seg sammen.
Jeg dro henne til side og spurte henne med lav stemme om hun kunne være så snill å ta seg sammen for sønnen mins skyld. Plutselig snudde hun om og ble profesjonell frisør igjen. Hun kommenterte høylytt guttungens nakkehår, hvorav hun helt usjenert sa at han kom til å få en veldig hårvekst etterhvert.
Hun lurte på om jeg ville at hun skulle barbere ryggen hans!?? Jeg ble faktisk sjokkert over måten hun fremsto på, og det endte med at jeg måtte ta frisørkappen av guttungen og be ham om å stille seg utenfor salongen mens jeg betalte.

Da jeg skulle betale brøt hun sammen på nytt, tok tak i hånden min og knuget den inntil brystet sitt, mens hun hele tiden ba om unnskyldning. Hun insisterte på at jeg ikke skulle betale for klippingen, men jeg fikk - tro det eller ei, sympati for stakkaren, så jeg ville betale for meg. Hun var ikke veldig lei å be på det området. I det jeg trykket på OK-knappen på betalingsautomaten ga hun meg skylden for oppførselen sin. Hun sa at jeg hadde tråkket på yrkesstoltheten hennes, og at det var derfor hun reagerte som hun gjorde. Jeg klarte bare å riste på hodet og å komme meg ut.

Vel ute av salongen satt jeg meg ned med sønnen min og spurte om han hadde blitt redd hos frisøren. Han sa at han ikke hadde blitt det, men at det hadde lugget veldig under klippingen.

Jeg fikk en veldig sterk følelse av at dama hadde store psykiske problemer, så på en måte unnskylder jeg henne, men jeg klarer ikke å la være å tenke på dette. Jeg synes dette er så på kanten at jeg nesten ikke kan tro det er sant.


Sist redigert av Fruktflua : 17-08-08 kl 09:07.
Fruktflua er ikke aktiv   Svar med sitat
Gammel 17-08-08, 09:06   #2
Lyppa
Bør lage seg en tittel selv
 
Lyppa sin avatar
 
Medlem siden: Sep 2007
Innlegg: 5.001
Lyppa imponerer mange og er sikkert smartLyppa imponerer mange og er sikkert smartLyppa imponerer mange og er sikkert smartLyppa imponerer mange og er sikkert smartLyppa imponerer mange og er sikkert smartLyppa imponerer mange og er sikkert smartLyppa imponerer mange og er sikkert smartLyppa imponerer mange og er sikkert smart
Standard

Sv: Et lite trivelig frisørbesøk

Men herlighet!!! For en oppførsel!
Er vel desverre ikke så mye man kan gjøre, men den dama kan jo umulig ha det særlig godt.

Lyppa er ikke aktiv   Svar med sitat
Gammel 17-08-08, 09:09   #3
Teofelia
Bedreviter
 
Teofelia sin avatar
 
Medlem siden: Sep 2006
Innlegg: 27.854
Blogginnlegg: 391
Teofelia har et rykte de fleste bare kan drømme omTeofelia har et rykte de fleste bare kan drømme omTeofelia har et rykte de fleste bare kan drømme omTeofelia har et rykte de fleste bare kan drømme omTeofelia har et rykte de fleste bare kan drømme omTeofelia har et rykte de fleste bare kan drømme omTeofelia har et rykte de fleste bare kan drømme omTeofelia har et rykte de fleste bare kan drømme omTeofelia har et rykte de fleste bare kan drømme omTeofelia har et rykte de fleste bare kan drømme omTeofelia har et rykte de fleste bare kan drømme om
Standard

Sv: Et lite trivelig frisørbesøk

Gale mennesker med skarpe sakser, holder man seg helst langt unna.

Godt å høre at gutten din ikke ble skremt.

Teofelia er ikke aktiv   Svar med sitat
Gammel 17-08-08, 09:13   #4
Karamell
Introvert textrovert
 
Karamell sin avatar
 
Medlem siden: Sep 2006
Innlegg: 30.426
Blogginnlegg: 287
Karamell har et rykte de fleste bare kan drømme omKaramell har et rykte de fleste bare kan drømme omKaramell har et rykte de fleste bare kan drømme omKaramell har et rykte de fleste bare kan drømme omKaramell har et rykte de fleste bare kan drømme omKaramell har et rykte de fleste bare kan drømme omKaramell har et rykte de fleste bare kan drømme omKaramell har et rykte de fleste bare kan drømme omKaramell har et rykte de fleste bare kan drømme omKaramell har et rykte de fleste bare kan drømme omKaramell har et rykte de fleste bare kan drømme om
Standard

Sv: Et lite trivelig frisørbesøk

Var det andre mennesker i salongen? Sjefen hennes f.eks.? Herlighet for en oppførsel!

__________________
Guttene 02 og 05.
On n'aime que ce qu'on ne possède pas tout entier.


Karamell er ikke aktiv   Svar med sitat
Gammel 17-08-08, 09:17   #5
Fruktflua
Sperret
 
Medlem siden: Jun 2007
Hvor: Down by the water
Innlegg: 6.377
Fruktflua er kulere enn de flesteFruktflua er kulere enn de flesteFruktflua er kulere enn de flesteFruktflua er kulere enn de flesteFruktflua er kulere enn de flesteFruktflua er kulere enn de flesteFruktflua er kulere enn de flesteFruktflua er kulere enn de flesteFruktflua er kulere enn de flesteFruktflua er kulere enn de flesteFruktflua er kulere enn de fleste
Standard

Sv: Et lite trivelig frisørbesøk

Opprinnelig lagt inn av Karamell, her.

Var det andre mennesker i salongen? Sjefen hennes f.eks.? Herlighet for en oppførsel!


Nei, dette var hennes salong - hun eier den, og vi var de siste kundene før stengetid.

Jeg kunne sikkert gått videre med dette, på en eller annen måte, men hvorfor? Dama skal sikkert pensjoneres straks, og hun har det helt klart ikke bra, så å forsure hennes verden mer enn nødvendig skal jeg holde meg for god for.

Fruktflua er ikke aktiv   Svar med sitat
Gammel 17-08-08, 09:34   #6
Filifjonka
Fortynnet
 
Filifjonka sin avatar
 
Medlem siden: Sep 2006
Innlegg: 27.330
Blogginnlegg: 297
Filifjonka har et rykte de fleste bare kan drømme omFilifjonka har et rykte de fleste bare kan drømme omFilifjonka har et rykte de fleste bare kan drømme omFilifjonka har et rykte de fleste bare kan drømme omFilifjonka har et rykte de fleste bare kan drømme omFilifjonka har et rykte de fleste bare kan drømme omFilifjonka har et rykte de fleste bare kan drømme omFilifjonka har et rykte de fleste bare kan drømme omFilifjonka har et rykte de fleste bare kan drømme omFilifjonka har et rykte de fleste bare kan drømme omFilifjonka har et rykte de fleste bare kan drømme om
Standard

Sv: Et lite trivelig frisørbesøk

Dette er den villeste frisørhistorien jeg har hørt. Håper ikke sønnen din har fått frisørskrekk.

Filifjonka er ikke aktiv   Svar med sitat
Gammel 17-08-08, 09:41   #7
MissS
Like blid!
 
MissS sin avatar
 
Medlem siden: Sep 2006
Innlegg: 4.985
MissS er kulere enn de flesteMissS er kulere enn de flesteMissS er kulere enn de flesteMissS er kulere enn de flesteMissS er kulere enn de flesteMissS er kulere enn de flesteMissS er kulere enn de flesteMissS er kulere enn de flesteMissS er kulere enn de flesteMissS er kulere enn de flesteMissS er kulere enn de fleste
Standard

Sv: Et lite trivelig frisørbesøk

Hva? Er det mulig? Jeg hadde ringt sjefen og gitt et referat. Ja, og krevd pengene tilbake!

__________________
Damned if you do, damned if you don't.
MissS er ikke aktiv   Svar med sitat
Gammel 17-08-08, 09:42   #8
Filifjonka
Fortynnet
 
Filifjonka sin avatar
 
Medlem siden: Sep 2006
Innlegg: 27.330
Blogginnlegg: 297
Filifjonka har et rykte de fleste bare kan drømme omFilifjonka har et rykte de fleste bare kan drømme omFilifjonka har et rykte de fleste bare kan drømme omFilifjonka har et rykte de fleste bare kan drømme omFilifjonka har et rykte de fleste bare kan drømme omFilifjonka har et rykte de fleste bare kan drømme omFilifjonka har et rykte de fleste bare kan drømme omFilifjonka har et rykte de fleste bare kan drømme omFilifjonka har et rykte de fleste bare kan drømme omFilifjonka har et rykte de fleste bare kan drømme omFilifjonka har et rykte de fleste bare kan drømme om
Standard

Sv: Et lite trivelig frisørbesøk

Hun er sjefen og eier salongen.

Filifjonka er ikke aktiv   Svar med sitat
Gammel 17-08-08, 09:54   #9
Avelonia
Gangster girl
 
Avelonia sin avatar
 
Medlem siden: Apr 2008
Hvor: I norge
Innlegg: 1.389
Avelonia er populærAvelonia er populærAvelonia er populærAvelonia er populær
Standard

Sv: Et lite trivelig frisørbesøk

Damen har jo problemer da, kan høres ut som hun er i psykiskubalanse og kan trenger hjelp.
Man kan vel rapportere henne til arbeidstilsynet eller no form for frisør greier. Hun kan jo ikke jobbe i egen salong, alene med kunder med den psyken.
Stakkars dame og stakkars dere for den opplevelsen der.

Avelonia er ikke aktiv   Svar med sitat
Gammel 17-08-08, 09:56   #10
Nenne
Introvert optimist
 
Nenne sin avatar
 
Medlem siden: Sep 2006
Hvor: Telemark
Innlegg: 24.326
Blogginnlegg: 202
Nenne har et rykte de fleste bare kan drømme omNenne har et rykte de fleste bare kan drømme omNenne har et rykte de fleste bare kan drømme omNenne har et rykte de fleste bare kan drømme omNenne har et rykte de fleste bare kan drømme omNenne har et rykte de fleste bare kan drømme omNenne har et rykte de fleste bare kan drømme omNenne har et rykte de fleste bare kan drømme omNenne har et rykte de fleste bare kan drømme omNenne har et rykte de fleste bare kan drømme omNenne har et rykte de fleste bare kan drømme om
Standard

Sv: Et lite trivelig frisørbesøk

Du store! Jeg har ikke hørt maken. Virkelig ikke.

__________________
Nenne

Storesøster (juli -99), Storebror (mars -02), Lillebror (oktober -04)
Nenne er ikke aktiv   Svar med sitat
Gammel 17-08-08, 09:59   #11
Fruktflua
Sperret
 
Medlem siden: Jun 2007
Hvor: Down by the water
Innlegg: 6.377
Fruktflua er kulere enn de flesteFruktflua er kulere enn de flesteFruktflua er kulere enn de flesteFruktflua er kulere enn de flesteFruktflua er kulere enn de flesteFruktflua er kulere enn de flesteFruktflua er kulere enn de flesteFruktflua er kulere enn de flesteFruktflua er kulere enn de flesteFruktflua er kulere enn de flesteFruktflua er kulere enn de fleste
Standard

Sv: Et lite trivelig frisørbesøk

Opprinnelig lagt inn av Nenne, her.

Du store! Jeg har ikke hørt maken. Virkelig ikke.


Ikke jeg heller, det er derfor jeg forteller om det her inne.
Hele opplevelsen er nesten surrealistisk, og jeg har ikke fått fortalt den til noen andre enn datteren min enda, så jeg måtte bare få utløp for historien, som ja, nesten er for drøy til å være sann.

Fruktflua er ikke aktiv   Svar med sitat
Gammel 17-08-08, 10:01   #12
Isa
--
 
Isa sin avatar
 
Medlem siden: Sep 2006
Innlegg: 5.107
Blogginnlegg: 1
Isa er kulere enn de flesteIsa er kulere enn de flesteIsa er kulere enn de flesteIsa er kulere enn de flesteIsa er kulere enn de flesteIsa er kulere enn de flesteIsa er kulere enn de flesteIsa er kulere enn de flesteIsa er kulere enn de flesteIsa er kulere enn de flesteIsa er kulere enn de fleste
Standard

Sv: Et lite trivelig frisørbesøk

Er det mulig da? Godt at gutten din ikke ble skremt, helt utrolig at hun ikke klarte å skjerpe seg, selv når du ba om det...

Isa er ikke aktiv   Svar med sitat
Gammel 17-08-08, 10:01   #13
Trulte
:)
 
Trulte sin avatar
 
Medlem siden: Jan 2007
Innlegg: 9.044
Trulte er kulere enn de flesteTrulte er kulere enn de flesteTrulte er kulere enn de flesteTrulte er kulere enn de flesteTrulte er kulere enn de flesteTrulte er kulere enn de flesteTrulte er kulere enn de flesteTrulte er kulere enn de flesteTrulte er kulere enn de flesteTrulte er kulere enn de flesteTrulte er kulere enn de fleste
Standard

Sv: Et lite trivelig frisørbesøk

Høres helt hinsides ut! Utrolig - har ikke ord. Damen har virkelig problemer.

__________________
Tuppa 04, Tassen 06, Spiren 09
Trulte er ikke aktiv   Svar med sitat
Gammel 17-08-08, 10:03   #14
Fadese
Originala
 
Fadese sin avatar
 
Medlem siden: Sep 2006
Innlegg: 6.457
Blogginnlegg: 14
Fadese har et rykte de fleste bare kan drømme omFadese har et rykte de fleste bare kan drømme omFadese har et rykte de fleste bare kan drømme omFadese har et rykte de fleste bare kan drømme omFadese har et rykte de fleste bare kan drømme omFadese har et rykte de fleste bare kan drømme omFadese har et rykte de fleste bare kan drømme omFadese har et rykte de fleste bare kan drømme omFadese har et rykte de fleste bare kan drømme omFadese har et rykte de fleste bare kan drømme omFadese har et rykte de fleste bare kan drømme om
Standard

Sv: Et lite trivelig frisørbesøk

Gudbedre!
Hun er jo åpenbart ikke helt i balanse. Hadde hun enda trukket seg unna etter det første sammenbruddet. Kanskje det er begynnende demens? :gjetter villt:

Fadese er ikke aktiv   Svar med sitat
Gammel 17-08-08, 10:48   #15
Kate
Bør lage seg en tittel selv
 
Kate sin avatar
 
Medlem siden: Oct 2006
Innlegg: 6.720
Kate har mye å være stolt avKate har mye å være stolt avKate har mye å være stolt avKate har mye å være stolt avKate har mye å være stolt avKate har mye å være stolt avKate har mye å være stolt avKate har mye å være stolt avKate har mye å være stolt avKate har mye å være stolt avKate har mye å være stolt av
Standard

Sv: Et lite trivelig frisørbesøk

Å hjelpe meg.

__________________
~ Det er bare med hjertet du virkelig kan se. Det viktigste er usynlig for øynene ~
Kate er ikke aktiv   Svar med sitat
Gammel 17-08-08, 10:56   #16
Kaija
WF: Sausnebbet
 
Kaija sin avatar
 
Medlem siden: Sep 2006
Innlegg: 9.007
Blogginnlegg: 120
Kaija har mye å være stolt avKaija har mye å være stolt avKaija har mye å være stolt avKaija har mye å være stolt avKaija har mye å være stolt avKaija har mye å være stolt avKaija har mye å være stolt avKaija har mye å være stolt avKaija har mye å være stolt avKaija har mye å være stolt avKaija har mye å være stolt av
Standard

Sv: Et lite trivelig frisørbesøk

Jøye meg. Det var en snodig oppførsel. Godt ikke gutten din ble veldig skremt da.

Kaija er ikke aktiv   Svar med sitat
Gammel 17-08-08, 10:57   #17
Estrella
♥ ♥ ♥
 
Estrella sin avatar
 
Medlem siden: Sep 2006
Hvor: Nedre Romerike
Innlegg: 9.812
Estrella har en fantastisk fremtidEstrella har en fantastisk fremtidEstrella har en fantastisk fremtidEstrella har en fantastisk fremtidEstrella har en fantastisk fremtidEstrella har en fantastisk fremtidEstrella har en fantastisk fremtidEstrella har en fantastisk fremtidEstrella har en fantastisk fremtidEstrella har en fantastisk fremtidEstrella har en fantastisk fremtid
Standard

Sv: Et lite trivelig frisørbesøk

Å himmel.

__________________
Estrella og gutta.

Storebror f. 1998 og minstemann f.2002 - d.2004
Estrella er ikke aktiv   Svar med sitat
Gammel 17-08-08, 10:58   #18
Bille
Sånn passe sane
 
Bille sin avatar
 
Medlem siden: Mar 2007
Hvor: Oslo
Innlegg: 7.933
Blogginnlegg: 18
Bille er kulere enn de flesteBille er kulere enn de flesteBille er kulere enn de flesteBille er kulere enn de flesteBille er kulere enn de flesteBille er kulere enn de flesteBille er kulere enn de flesteBille er kulere enn de flesteBille er kulere enn de flesteBille er kulere enn de flesteBille er kulere enn de fleste
Standard

Sv: Et lite trivelig frisørbesøk

Himmel!! Det hørtes helt vil ut! :shock: Jeg tror sannelig jeg hadde blitt redd selv jeg .

__________________
07, 09, 13
Bille er ikke aktiv   Svar med sitat
Gammel 17-08-08, 10:58   #19
GinaK
Tja...
 
GinaK sin avatar
 
Medlem siden: Dec 2006
Innlegg: 16.061
GinaK har mye å være stolt avGinaK har mye å være stolt avGinaK har mye å være stolt avGinaK har mye å være stolt avGinaK har mye å være stolt avGinaK har mye å være stolt avGinaK har mye å være stolt avGinaK har mye å være stolt avGinaK har mye å være stolt avGinaK har mye å være stolt avGinaK har mye å være stolt av
Standard

Sv: Et lite trivelig frisørbesøk

Jøss!

__________________
Gina og gutta, 2001 og 2005
Jeg eldes ikke - jeg mørner.
GinaK er ikke aktiv   Svar med sitat
Gammel 17-08-08, 11:19   #20
Martis
Ute på tur
 
Martis sin avatar
 
Medlem siden: Sep 2006
Hvor: Bøgda
Innlegg: 9.547
Blogginnlegg: 142
Martis er kulere enn de flesteMartis er kulere enn de flesteMartis er kulere enn de flesteMartis er kulere enn de flesteMartis er kulere enn de flesteMartis er kulere enn de flesteMartis er kulere enn de flesteMartis er kulere enn de flesteMartis er kulere enn de flesteMartis er kulere enn de flesteMartis er kulere enn de fleste
Standard

Sv: Et lite trivelig frisørbesøk

Erre mulig? Dama høres jo sprøytegal ut.

__________________
I have learned that to be with those I like is enough.
Martis er ikke aktiv   Svar med sitat
Svar


Innleggsregler
Du kan ikke starte nye tråder
Du kan ikke skrive svar
Du kan ikke laste opp vedlegg
Du kan ikke endre dine innlegg

BB code is
[IMG] kode er
HTML kode er Av
Bytt forum


Alle klokkeslett er GMT +2. Klokken er nå 12:00.


Powered by vBulletin
Copyright ©2000 - 2025, Jelsoft Enterprises Ltd.
Norsk: Lavkarbo.no | Selvrealisering.no
©2006 - 2015, Foreldreportalen.no