|
|||||||
| Divines spør-og-lær-forum Spør om alt mulig du lurer på - kanskje er det noen som kan svare. |
![]() |
|
|
Trådverktøy | Visningsmåter |
|
|
#1 |
|
flisespikker
|
UtvelgelsesverktøyFinnes det et enklere ord enn "utvelgelsesverktøy" om den typen teknikker og metoder man bruker for å velge blant søkere til en jobb? Eksempel på setning: "Det er svært vanlig å bruke ulike personlighetstester som utvelgelsesverktøy." Det er jo forståelig nok, men jeg kunne tenke meg et kortere ord - men bare hvis det er noe som er i bruk og dekker det samme.
__________________
Skilpadda (mars 1970) og Datteren (des. 2002) Men are from Earth. Women are from Earth. Deal with it. |
|
|
|
|
|
#3 |
|
Etylbarbital
Medlem siden: Sep 2006
Innlegg: 19.554
![]() ![]() ![]() ![]() ![]() ![]() ![]() ![]() ![]() ![]() ![]() |
Sv: UtvelgelsesverktøySil? :host:
__________________
Du har fått et møljetall. Vil du splitte eller herske? |
|
|
|
|
|
#5 |
|
Leser
|
Sv: UtvelgelsesverktøyPersonlig ville jeg har skrevet: "verktøy for å vegle ut kandidater til intervju" eller noe lignende. Har ikke hørt om noe spesifikkt ord.
__________________
"The further a society drifts from the truth, the more it will hate those that speak it." - George Orwell |
|
|
|
|
|
#6 |
|
sukk
Medlem siden: Jul 2008
Innlegg: 4.488
![]() ![]() ![]() ![]() ![]() ![]() ![]() ![]() ![]() ![]() ![]() |
Sv: Utvelgelsesverktøy"Utvelgelsesverktøy", eventuelt "seleksjonsverktøy" og "rekrutteringsverktøy" er i alle fall de vanligste begrepene man benytter i organisasjonspsykologi, så vidt jeg vet. |
|
|
|
![]() |
|
|