Gå tilbake   Foreldreportalen > FPForum > Hjem og utstyr > Stikkas barneutstyrshjørne

Nye mål på ikea sprinkelsenger?

Stikkas barneutstyrshjørne Diskusjonsforum for utstyr til barn.

Svar
 
Trådverktøy Visningsmåter
Gammel 16-03-11, 23:27   #1
TheVoice
priiiima donna
 
TheVoice sin avatar
 
Medlem siden: Sep 2007
Innlegg: 1.351
TheVoice er populærTheVoice er populærTheVoice er populærTheVoice er populærTheVoice er populærTheVoice er populær
Standard

Nye mål på ikea sprinkelsenger?

Jeg kjøpte en brukt sprinkelseng av ei her i bygda. Hun har en gutt på 5 år, så jeg antar den var 5 år gammel da... Spurte aldri om den var brukt til han, men det var liksom "logisk".

Kjøpte så en Ikea madrass, og den er for stor ... Har de endret størrelse de siste årene?? skikkelig irriterende. Nå ser det ut for at jeg må kjøre til Ikea enda en gang..... (2 timer..) for å kjøpe seng også da.

__________________
TheVoice er ikke aktiv   Svar med sitat
Gammel 16-03-11, 23:28   #2
Lyppa
Bør lage seg en tittel selv
 
Lyppa sin avatar
 
Medlem siden: Sep 2007
Innlegg: 5.029
Lyppa imponerer mange og er sikkert smartLyppa imponerer mange og er sikkert smartLyppa imponerer mange og er sikkert smartLyppa imponerer mange og er sikkert smartLyppa imponerer mange og er sikkert smartLyppa imponerer mange og er sikkert smartLyppa imponerer mange og er sikkert smartLyppa imponerer mange og er sikkert smart
Standard

Sv: nye mål på ikea sprinkelsenger??

Det finnes to str på sprinkelsenger, er vel 55*115 og 60*120.

Lyppa er ikke aktiv   Svar med sitat
Gammel 16-03-11, 23:31   #3
Éowyn
Whatever, never mind
 
Éowyn sin avatar
 
Medlem siden: Oct 2006
Innlegg: 7.292
Blogginnlegg: 67
Éowyn er et glitrende lys på stjernehimmelenÉowyn er et glitrende lys på stjernehimmelenÉowyn er et glitrende lys på stjernehimmelenÉowyn er et glitrende lys på stjernehimmelenÉowyn er et glitrende lys på stjernehimmelenÉowyn er et glitrende lys på stjernehimmelenÉowyn er et glitrende lys på stjernehimmelenÉowyn er et glitrende lys på stjernehimmelenÉowyn er et glitrende lys på stjernehimmelenÉowyn er et glitrende lys på stjernehimmelenÉowyn er et glitrende lys på stjernehimmelen
Standard

Sv: nye mål på ikea sprinkelsenger??

De er endret, men jeg husker ikke hvilket år.

Da vi kjøpte seng i 2001 var målene 55x115. Noen år senere ble dette endret til 60x120, slik som senger man får kjøpt i babyutstyrsbutikker.

Vi har byttet ut madrassen og klippet den bare til så den skulle passe de gamle målene.

Éowyn er ikke aktiv   Svar med sitat
Gammel 16-03-11, 23:46   #4
TheVoice
priiiima donna
 
TheVoice sin avatar
 
Medlem siden: Sep 2007
Innlegg: 1.351
TheVoice er populærTheVoice er populærTheVoice er populærTheVoice er populærTheVoice er populærTheVoice er populær
Standard

Sv: nye mål på ikea sprinkelsenger??

Da var det som jeg trodde....

Skulle gjerne klippet jeg også, men kjøpte den med fjæring jeg da ...........

Jaja, jeg får bare legge den ut, og kjøpe ny :-( UFLAKS!!

__________________
TheVoice er ikke aktiv   Svar med sitat
Gammel 17-03-11, 00:01   #5
HSJ73
Henger i stroppen
 
HSJ73 sin avatar
 
Medlem siden: Apr 2007
Innlegg: 1.669
HSJ73 imponerer mange og er sikkert smartHSJ73 imponerer mange og er sikkert smartHSJ73 imponerer mange og er sikkert smartHSJ73 imponerer mange og er sikkert smartHSJ73 imponerer mange og er sikkert smartHSJ73 imponerer mange og er sikkert smart
Standard

Sv: nye mål på ikea sprinkelsenger??

Vi har madrass som passer til det gamle målet, som du kan få dersom du skulle befinne deg i eller i nærheten av Oslo. Den er brukt av tre barn, men med overmadrass på toppen bør det være greit, tror jeg? Den er i fin stand til tross for alderen, vil jeg si.

Vi hadde motsatt "problem", med seng av nyere dato og madrass som dermed var for liten.

__________________
Storesøster f. 2000, Lillesøster f. 2006 og Minstesøster, september 2008
HSJ73 er ikke aktiv   Svar med sitat
Svar


Innleggsregler
Du kan ikke starte nye tråder
Du kan ikke skrive svar
Du kan ikke laste opp vedlegg
Du kan ikke endre dine innlegg

BB code is
[IMG] kode er
HTML kode er Av
Bytt forum


Alle klokkeslett er GMT +2. Klokken er nå 16:49.


Powered by vBulletin
Copyright ©2000 - 2026, Jelsoft Enterprises Ltd.
Norsk: Lavkarbo.no | Selvrealisering.no
©2006 - 2015, Foreldreportalen.no