Gå tilbake   Foreldreportalen > FPForum > Generell diskusjon

Dine 17. mai-tradisjoner?

Generell diskusjon Forum for generell diskusjon av temaer som ikke passer inn under andre kategorier.

Svar
 
Trådverktøy Visningsmåter
Gammel 16-05-07, 17:16   #1
Hønni
 
Hønni sin avatar
 
Medlem siden: Sep 2006
Hvor: Oslo
Innlegg: 5.400
Blogginnlegg: 38
Hønni har et rykte de fleste bare kan drømme omHønni har et rykte de fleste bare kan drømme omHønni har et rykte de fleste bare kan drømme omHønni har et rykte de fleste bare kan drømme omHønni har et rykte de fleste bare kan drømme omHønni har et rykte de fleste bare kan drømme omHønni har et rykte de fleste bare kan drømme omHønni har et rykte de fleste bare kan drømme omHønni har et rykte de fleste bare kan drømme omHønni har et rykte de fleste bare kan drømme omHønni har et rykte de fleste bare kan drømme om
Standard

Dine 17. mai-tradisjoner?

Vi er ikke så heldige å ha en frokost eller middagstradisjon. I år drener vi, så hagen er en stor jordhaug, ellers skulle jeg invitert til frokost i år.

Vår 17. mai-feiring begynner dermed ikke før 11.15 hvor vi følger det lille barnetoget hvor mine foreldre bor. Deretter er det leker og morro for barna på Folkemuseet. Et fint sted å lufte bunaden!

Så griller vi i hagen til mine foreldre etterpå. Stille og rolig.

__________________
Gutta (02) og Lillesøster (06)


Hønni er ikke aktiv   Svar med sitat
Gammel 16-05-07, 17:34   #2
Hasselnøtt
Sliter med tastaturet
 
Hasselnøtt sin avatar
 
Medlem siden: Sep 2006
Innlegg: 5.207
Hasselnøtt er et navn som alle kjenner tilHasselnøtt er et navn som alle kjenner tilHasselnøtt er et navn som alle kjenner tilHasselnøtt er et navn som alle kjenner tilHasselnøtt er et navn som alle kjenner tilHasselnøtt er et navn som alle kjenner tilHasselnøtt er et navn som alle kjenner tilHasselnøtt er et navn som alle kjenner tilHasselnøtt er et navn som alle kjenner tilHasselnøtt er et navn som alle kjenner tilHasselnøtt er et navn som alle kjenner til
Standard

Sv: Dine 17. mai-tradisjoner?

Det er stort sett å se barnetoget i byen der jeg kommer fra, etterfulgt av kaffe, is og middag (gjerne i den rekkefølgen) hos mine foreldre etterpå.

Hasselnøtt er ikke aktiv   Svar med sitat
Gammel 16-05-07, 17:36   #3
Acsa
Audacious
 
Acsa sin avatar
 
Medlem siden: Sep 2006
Hvor: The immoral high ground
Innlegg: 8.242
Blogginnlegg: 237
Acsa har et rykte de fleste bare kan drømme omAcsa har et rykte de fleste bare kan drømme omAcsa har et rykte de fleste bare kan drømme omAcsa har et rykte de fleste bare kan drømme omAcsa har et rykte de fleste bare kan drømme omAcsa har et rykte de fleste bare kan drømme omAcsa har et rykte de fleste bare kan drømme omAcsa har et rykte de fleste bare kan drømme omAcsa har et rykte de fleste bare kan drømme omAcsa har et rykte de fleste bare kan drømme omAcsa har et rykte de fleste bare kan drømme om
Standard

Sv: Dine 17. mai-tradisjoner?

Noen år er vi på min gamle skole på morgenen, det prøver vi å få til i morgen ettersom det er siste året vi kan gjøre som vi vil - neste år har jeg skolejente.

Det som er helt fast er at vi etter toget er hos mine foreldre der jeg vokste opp, hvor det er masse kaker og leker og veldig koselig. Svigers kommer også, så det blir koselig for ungene med begge besteforeldresettene der.

__________________
2001&2005
Acsa er ikke aktiv   Svar med sitat
Gammel 16-05-07, 18:49   #4
Bluen
intro
 
Bluen sin avatar
 
Medlem siden: Nov 2006
Hvor: Lillestrøm
Innlegg: 32.301
Blogginnlegg: 391
Bluen har et rykte de fleste bare kan drømme omBluen har et rykte de fleste bare kan drømme omBluen har et rykte de fleste bare kan drømme omBluen har et rykte de fleste bare kan drømme omBluen har et rykte de fleste bare kan drømme omBluen har et rykte de fleste bare kan drømme omBluen har et rykte de fleste bare kan drømme omBluen har et rykte de fleste bare kan drømme omBluen har et rykte de fleste bare kan drømme omBluen har et rykte de fleste bare kan drømme omBluen har et rykte de fleste bare kan drømme om
Standard

Sv: Dine 17. mai-tradisjoner?

Mine tradisjoner har lenge bestått i å boikotte 17. mai etter beste evne, hva enten det foregår utenlands eller i skogen. I morgen er vi invitert på middag til noen venner, det blir nok hyggelig. Ellers hadde vi nok rett og slett blitt hjemme.

__________________
Høstbarn 06 og 08
I’m not scared.
I’m out of here.
Bluen er ikke aktiv   Svar med sitat
Gammel 16-05-07, 18:52   #5
Fluke
Bør lage seg en tittel selv
 
Fluke sin avatar
 
Medlem siden: Sep 2006
Hvor: Rogaland
Innlegg: 12.171
Fluke har et rykte de fleste bare kan drømme omFluke har et rykte de fleste bare kan drømme omFluke har et rykte de fleste bare kan drømme omFluke har et rykte de fleste bare kan drømme omFluke har et rykte de fleste bare kan drømme omFluke har et rykte de fleste bare kan drømme omFluke har et rykte de fleste bare kan drømme omFluke har et rykte de fleste bare kan drømme omFluke har et rykte de fleste bare kan drømme omFluke har et rykte de fleste bare kan drømme omFluke har et rykte de fleste bare kan drømme om
Standard

Sv: Dine 17. mai-tradisjoner?

Vi har ingen tradisjoner.

__________________
02 10
Fluke er ikke aktiv   Svar med sitat
Gammel 16-05-07, 18:53   #6
Obelix
Ferdig!
 
Obelix sin avatar
 
Medlem siden: Oct 2006
Innlegg: 11.899
Obelix har mye å være stolt avObelix har mye å være stolt avObelix har mye å være stolt avObelix har mye å være stolt avObelix har mye å være stolt avObelix har mye å være stolt avObelix har mye å være stolt avObelix har mye å være stolt avObelix har mye å være stolt avObelix har mye å være stolt avObelix har mye å være stolt av
Standard

Sv: Dine 17. mai-tradisjoner?

HAr spilt i korps/janitsjar til for 8 år siden. Så derfor har min 17.mai stortsett bestått av spilling og såre ben. I år tar datteren min over dette for første gang.
Etter at jeg sluttet må jeg til byen og se barnetoget om det så regner oppover. Etterpå er det morro på skolen. De siste årene har vi hatt foreldrene mine her på middag etterpå.

Jeg er en skikkelig sentimental 17.mai-fan, og synes dette er blant de koseligste dagene i hele året. Om det er en slitsom og lang dag, spiller ingen rolle.

Obelix er ikke aktiv   Svar med sitat
Gammel 16-05-07, 18:54   #7
Éowyn
Whatever, never mind
 
Éowyn sin avatar
 
Medlem siden: Oct 2006
Innlegg: 7.292
Blogginnlegg: 67
Éowyn er et glitrende lys på stjernehimmelenÉowyn er et glitrende lys på stjernehimmelenÉowyn er et glitrende lys på stjernehimmelenÉowyn er et glitrende lys på stjernehimmelenÉowyn er et glitrende lys på stjernehimmelenÉowyn er et glitrende lys på stjernehimmelenÉowyn er et glitrende lys på stjernehimmelenÉowyn er et glitrende lys på stjernehimmelenÉowyn er et glitrende lys på stjernehimmelenÉowyn er et glitrende lys på stjernehimmelenÉowyn er et glitrende lys på stjernehimmelen
Standard

Sv: Dine 17. mai-tradisjoner?

Vi skal vel til sentrum for å se på toget som vi pleier, og på ettermiddag er det tog i nærmiljøet. (Hvor bl.a. barnehagen deltar)

Jeg er litt likegyldig til hele dagen så jeg bare følger resten av familien. Jeg har aldri følt meg komfortabel med å veive med flagg, rope "hurra" og si "gratulerer med dagen".

Éowyn er ikke aktiv   Svar med sitat
Gammel 16-05-07, 18:54   #8
Bluen
intro
 
Bluen sin avatar
 
Medlem siden: Nov 2006
Hvor: Lillestrøm
Innlegg: 32.301
Blogginnlegg: 391
Bluen har et rykte de fleste bare kan drømme omBluen har et rykte de fleste bare kan drømme omBluen har et rykte de fleste bare kan drømme omBluen har et rykte de fleste bare kan drømme omBluen har et rykte de fleste bare kan drømme omBluen har et rykte de fleste bare kan drømme omBluen har et rykte de fleste bare kan drømme omBluen har et rykte de fleste bare kan drømme omBluen har et rykte de fleste bare kan drømme omBluen har et rykte de fleste bare kan drømme omBluen har et rykte de fleste bare kan drømme om
Standard

Sv: Dine 17. mai-tradisjoner?

Opprinnelig lagt inn av Obelix, her.

HAr spilt i korps/janitsjar til for 8 år siden. Så derfor har min 17.mai stortsett bestått av spilling og såre ben.

Dette kan jeg også signere - må bare byttes ut med "til for 9 år siden". Det har bidratt mitt anstrengte forhold til nasjonaldagen, og siden har den ufrivillige barnløsheten torpedert det siste som var av kos. Nå som vi har blitt foreldre, må vi vel på sett og vis starte med blanke ark.

__________________
Høstbarn 06 og 08
I’m not scared.
I’m out of here.
Bluen er ikke aktiv   Svar med sitat
Gammel 16-05-07, 19:09   #9
Benzo
Teller ned
 
Benzo sin avatar
 
Medlem siden: Oct 2006
Innlegg: 12.208
Benzo har mye å være stolt avBenzo har mye å være stolt avBenzo har mye å være stolt avBenzo har mye å være stolt avBenzo har mye å være stolt avBenzo har mye å være stolt avBenzo har mye å være stolt avBenzo har mye å være stolt avBenzo har mye å være stolt avBenzo har mye å være stolt avBenzo har mye å være stolt av
Standard

Sv: Dine 17. mai-tradisjoner?

Vi har 17.mai-frokost med venner, hvor alle har med seg en rett hver. Det går på omgang hvem som arrangerer og der hvor det er god plass, inviterer vi med besteforeldrene til barna. Det er kjempekoselig når de er med, 3 generasjoner samlet.
I år blir vi 15 voksne og 6 barn i alderen 8mnd-3 1/2.

Benzo er ikke aktiv   Svar med sitat
Gammel 16-05-07, 20:16   #10
GinaK
Tja...
 
GinaK sin avatar
 
Medlem siden: Dec 2006
Innlegg: 16.141
GinaK har mye å være stolt avGinaK har mye å være stolt avGinaK har mye å være stolt avGinaK har mye å være stolt avGinaK har mye å være stolt avGinaK har mye å være stolt avGinaK har mye å være stolt avGinaK har mye å være stolt avGinaK har mye å være stolt avGinaK har mye å være stolt avGinaK har mye å være stolt av
Standard

Sv: Dine 17. mai-tradisjoner?

Alle, som regel 13 stk (svigerbror med fam., svigers og mine) samles her rundt kl. 9 og ser toget gå forbi siden det går i gaten her.
Så drar vi på skolen etterhvert og leker, drar hjem og spiser mat og kaker og is etterhvert på ettermiddagen. Så her er huset fullt fra tidlig til sent...
Tidligere har det vært koltbord men jeg har ikke ork til sånt mer så i år er det veldig barnevennlig med pølser, is og kaker.

__________________
Gina og gutta, 2001 og 2005
Jeg eldes ikke - jeg mørner.
GinaK er ikke aktiv   Svar med sitat
Gammel 16-05-07, 20:32   #11
Azi
Come what may...
 
Azi sin avatar
 
Medlem siden: Oct 2006
Innlegg: 7.216
Blogginnlegg: 40
Azi er kulere enn de flesteAzi er kulere enn de flesteAzi er kulere enn de flesteAzi er kulere enn de flesteAzi er kulere enn de flesteAzi er kulere enn de flesteAzi er kulere enn de flesteAzi er kulere enn de flesteAzi er kulere enn de flesteAzi er kulere enn de flesteAzi er kulere enn de fleste
Standard

Sv: Dine 17. mai-tradisjoner?

Opprinnelig lagt inn av Umuriel, her.

Vi skal vel til sentrum for å se på toget som vi pleier, og på ettermiddag er det tog i nærmiljøet. (Hvor bl.a. barnehagen deltar)

Jeg er litt likegyldig til hele dagen så jeg bare følger resten av familien. Jeg har aldri følt meg komfortabel med å veive med flagg, rope "hurra" og si "gratulerer med dagen".

Jeg må bare signere..

Men så er det sikkert stas for barna å være med på slikt så man må bare tvinge seg selv å dra.

Azi er ikke aktiv   Svar med sitat
Gammel 16-05-07, 20:34   #12
Trixie
Bør lage seg en tittel selv
 
Trixie sin avatar
 
Medlem siden: Dec 2006
Innlegg: 8.345
Blogginnlegg: 160
Trixie er kulere enn de flesteTrixie er kulere enn de flesteTrixie er kulere enn de flesteTrixie er kulere enn de flesteTrixie er kulere enn de flesteTrixie er kulere enn de flesteTrixie er kulere enn de flesteTrixie er kulere enn de flesteTrixie er kulere enn de flesteTrixie er kulere enn de flesteTrixie er kulere enn de fleste
Standard

Sv: Dine 17. mai-tradisjoner?

I mange år var korps også min 17 mai.
Siden jeg ble sammen med min eks(8 år siden) så har vi sett hans sønn i toget. I år blir det helt nytt. Ungene skal til pappaen sin og være der med hans familie, deretter er vi sammen begge to med ungene i barnehagetoget, og deretter skal vi til ett gammelt vennepar på felles grilling, jeg skal ha ungene på kvelden igjen. 18. mai er det jo fri, så da skal ungene og jeg kose oss.

Trixie er ikke aktiv   Svar med sitat
Gammel 16-05-07, 21:16   #13
Selma
blid
 
Selma sin avatar
 
Medlem siden: Oct 2006
Innlegg: 4.788
Selma er et glitrende lys på stjernehimmelenSelma er et glitrende lys på stjernehimmelenSelma er et glitrende lys på stjernehimmelenSelma er et glitrende lys på stjernehimmelenSelma er et glitrende lys på stjernehimmelenSelma er et glitrende lys på stjernehimmelenSelma er et glitrende lys på stjernehimmelenSelma er et glitrende lys på stjernehimmelenSelma er et glitrende lys på stjernehimmelenSelma er et glitrende lys på stjernehimmelenSelma er et glitrende lys på stjernehimmelen
Standard

Sv: Dine 17. mai-tradisjoner?

Vi har alltid vært i byen og sett på barnetoget. Mens begge jentene gikk i barnehagen hadde vi ingen faste tradisjoner. I fjor var første gang eldstejenta gikk i barnetoget. Etter å ha sett på henne og funnet henne igjeni folkemyldret, dro til på lunsj hos svigers og deretter på skolen. Der spiller korpset og ungene går en liten runde i nabolaget sammet med koprset. Deretter er det kaker og brus og leker for for ungene

I år har vi korpsjente. Dermed starter dagen tidlig - frokost med korpset kl 7.30. Deretter går vi til byen sammen med korpset og de av skolebarna som ønsker det. De som ikke vil gå hele veien møter opp til barnetoget i byen. Barnetoget i byen er vel ferdig i halv-tolvtiden tenker jeg. Om været blir ok og ungenes tålmodighet holder så blir vi kanskje i byen og ser folketoget kl ett

I år blir det ikke noe skolearrangement hos oss. Skolen er en eneste byggeplass - den gamle skolen rives og det skal bygges ny skole. Dermed blir det ikke noe ettermiddagsarrangement på skolen. Istedet er vi invitert på middag hos en nabofamilie.

Det artigste med 17. mai er jo å kikke på alle de fine bunadene og de festpyntede barna

__________________
Selma og jentene (-99 og -02)
Selma er ikke aktiv   Svar med sitat
Gammel 16-05-07, 21:36   #14
Elis
*Happy*
 
Elis sin avatar
 
Medlem siden: Oct 2006
Hvor: Drammen
Innlegg: 1.739
Elis imponerer mange og er sikkert smartElis imponerer mange og er sikkert smartElis imponerer mange og er sikkert smartElis imponerer mange og er sikkert smartElis imponerer mange og er sikkert smartElis imponerer mange og er sikkert smartElis imponerer mange og er sikkert smart
Standard

Sv: Dine 17. mai-tradisjoner?

Vi reiser ned til byen og leverer de to eldste til barnetoget.
Så møter vi svigermor, mamma, pappa, brødrene mine + søsteren min med familie.
Etter barnetoget så drar hele gjengen opp til mamma og pappa og spiser pølser.
På ettermiddagen så går vi tog i bydelen og er på skolen til de to eldste.

__________________
Elis
1996 ~ 2000 ~ 2003
Elis er ikke aktiv   Svar med sitat
Gammel 16-05-07, 21:43   #15
Doxa
hmmm
 
Doxa sin avatar
 
Medlem siden: Oct 2006
Innlegg: 879
Blogginnlegg: 1
Doxa er populærDoxa er populærDoxa er populærDoxa er populær
Standard

Sv: Dine 17. mai-tradisjoner?

Frokost hos mine foreldre.
Turen går så videre til aktiviteter for små (og store) på barneskolen vi sogner til.

Doxa er ikke aktiv   Svar med sitat
Svar


Innleggsregler
Du kan ikke starte nye tråder
Du kan ikke skrive svar
Du kan ikke laste opp vedlegg
Du kan ikke endre dine innlegg

BB code is
[IMG] kode er
HTML kode er Av
Bytt forum


Alle klokkeslett er GMT +2. Klokken er nå 22:09.


Powered by vBulletin
Copyright ©2000 - 2026, Jelsoft Enterprises Ltd.
Norsk: Lavkarbo.no | Selvrealisering.no
©2006 - 2015, Foreldreportalen.no