Gå tilbake   Foreldreportalen > FPForum > Generell diskusjon > Spikerhjørnet

Såpekassetråden #4

Spikerhjørnet Speaker's corner. Forum for lengre debattinnlegg og meninger, politikk mm.

Lukket tråd
 
Trådverktøy Visningsmåter
Gammel 28-09-25, 20:24   #1001
Malama
Bør lage seg en tittel selv
 
Malama sin avatar
 
Medlem siden: Jul 2009
Hvor: Sunnmøre!
Innlegg: 30.296
Malama har mye å være stolt avMalama har mye å være stolt avMalama har mye å være stolt avMalama har mye å være stolt avMalama har mye å være stolt avMalama har mye å være stolt avMalama har mye å være stolt avMalama har mye å være stolt avMalama har mye å være stolt avMalama har mye å være stolt avMalama har mye å være stolt av
Standard

Sv: Såpekassetråden #4

For meg som bruker ca ikke noe slikt er det i alle fall bortkastet. Men mine unger får ikke klassiske legokalendere heller. Jeg har til de to som vi lha det, kjøpt inn en eske med lego, som vi deler opp, mannen sitter tålmorig i slutten av november og deler det inn i passe store bunker som pakkes inn og henges på kalenderen, innimellom godteri og andre ting vi fyller med. Noen ting går igjen hvert år. Det er sånnsett vanskeligere med 14 åringen som ikke vil ha lego. Som har fått nok neglelakk og i fjor fikk mer enn nok lipgloss til over et års forbruk åpenbart.

__________________
Storebror, aug -08 og Mellomsøster feb -11 og lillesøster des -15
Malama er ikke aktiv  
Gammel 29-09-25, 01:09   #1002
Karamell
Introvert textrovert
 
Karamell sin avatar
 
Medlem siden: Sep 2006
Innlegg: 30.954
Blogginnlegg: 287
Karamell har et rykte de fleste bare kan drømme omKaramell har et rykte de fleste bare kan drømme omKaramell har et rykte de fleste bare kan drømme omKaramell har et rykte de fleste bare kan drømme omKaramell har et rykte de fleste bare kan drømme omKaramell har et rykte de fleste bare kan drømme omKaramell har et rykte de fleste bare kan drømme omKaramell har et rykte de fleste bare kan drømme omKaramell har et rykte de fleste bare kan drømme omKaramell har et rykte de fleste bare kan drømme omKaramell har et rykte de fleste bare kan drømme om
Standard

Sv: Såpekassetråden #4

LEGO-kalendere ble bare søppel hos oss, så det ble det slutt på for 15 år siden sikkert. I fjor jøpte jeg "nødvendighetskalender" til han som var flyttet ut, som var alt fra sokker, tannbørte til energidrikk. Yngste har alltid vært vanskelig for han liker kun stratos, men i fjor de det litt sokker og sånt til han også. Men han gadd sjelden å åpne, så i år tror jeg det blir nix og nada til ham. Elste kan kanskje få en nynødvendighetskalender sammen med samboeren. Toalettpapir og hvitost og sånt.

__________________
Guttene 02 og 05.
On n'aime que ce qu'on ne possède pas tout entier.


Karamell er ikke aktiv  
Gammel 29-09-25, 22:05   #1003
Kanutte
interlektuell
 
Kanutte sin avatar
 
Medlem siden: Sep 2006
Innlegg: 1.050
Kanutte imponerer mange og er sikkert smartKanutte imponerer mange og er sikkert smartKanutte imponerer mange og er sikkert smartKanutte imponerer mange og er sikkert smartKanutte imponerer mange og er sikkert smartKanutte imponerer mange og er sikkert smart
Standard

Sv: Såpekassetråden #4

Har kjøpt beautykalender til yngre svigersøster i julegave fra oss. Det har blitt en juletradisjon som hun setter pris på, men jeg regner med at det ikke blir så mange år til før hun ønsker seg andre ting.

__________________
Tjo og hei

Kanutte er ikke aktiv  
Gammel 01-10-25, 11:41   #1004
Nenne
Introvert optimist
 
Nenne sin avatar
 
Medlem siden: Sep 2006
Hvor: Telemark
Innlegg: 24.519
Blogginnlegg: 202
Nenne har et rykte de fleste bare kan drømme omNenne har et rykte de fleste bare kan drømme omNenne har et rykte de fleste bare kan drømme omNenne har et rykte de fleste bare kan drømme omNenne har et rykte de fleste bare kan drømme omNenne har et rykte de fleste bare kan drømme omNenne har et rykte de fleste bare kan drømme omNenne har et rykte de fleste bare kan drømme omNenne har et rykte de fleste bare kan drømme omNenne har et rykte de fleste bare kan drømme omNenne har et rykte de fleste bare kan drømme om
Standard

Sv: Såpekassetråden #4

I dag er jeg elgsint over at folk uten kunnskap og gangsyn har makt til å fjerne et helt forskningsmiljø med et pennestrøk!

Equinor i Porsgrunn har et helt spesielt testanlegg. Det er unikt, totalt enestående i sitt slag, folk kommer valfartende til anlegget fra hele verden. Forskningsledelsen i Equinor tror at alt kan modelleres og at man ikke trenger så mange fysiske testanlegg. Så derfor fjernes nå dette unike anlegget med høyt kompetente ansatte.

Dette går ikke ut over meg eller noe av mine, men jeg kjenner at jeg blir helt på gråten av sinne over at noen som ikke har filla greie på dette her, har makt til å bare fjerne det. Kompetanse bygget opp over tiår blir bare borte! Det skulle ikke vært lov! Det gir ikke mening en gang, for Equinor må drive med forskning, det er en del av betingelsene de drifter under. Men noen skal vel virke handlekraftige da og hente en eller annen bonus. Det er et hån mot alle de flinke folka som snart står der uten jobb. Verden blir litt fattigere.

__________________
Nenne

Storesøster (juli -99), Storebror (mars -02), Lillebror (oktober -04)
Nenne er ikke aktiv  
Lukket tråd


Innleggsregler
Du kan ikke starte nye tråder
Du kan ikke skrive svar
Du kan ikke laste opp vedlegg
Du kan ikke endre dine innlegg

BB code is
[IMG] kode er
HTML kode er Av
Bytt forum


Alle klokkeslett er GMT +2. Klokken er nå 05:19.


Powered by vBulletin
Copyright ©2000 - 2026, Jelsoft Enterprises Ltd.
Norsk: Lavkarbo.no | Selvrealisering.no
©2006 - 2015, Foreldreportalen.no