|
Nyheter og media Forum for diskusjoner av nyheter og artikler. Husk å lenke til aktuell artikkel i første innlegg, så meddebattantene får mulighet til å sette seg inn i temaet. |
![]() |
|
Trådverktøy | Visningsmåter |
![]() |
#1 |
Epikur
|
![]() Kvinner drept av mann/samboer/kjæreste el. (VG) Spinoff fra legetrådenSpin off fra Mor til 4s tråd, men som et innlegg for å sette det i en litt større sammenheng enn at det er legen til Mor til 4 som har drept kona: (selv om det er rart når det kommer så nær)
(NIBR 2005) Diskusjoner om temaet på NM viste at svært mange hadde vært utsatt for vold eller skremmende nok, fremdeles var utsatt for vold i nær relasjon. Dette var tildels grov vold. Jeg siterer fra likestillingssenterets side om vold i nære relasjoner: (klikk på lenken for mer info)
__________________
“Time and trouble will tame an advanced young woman, but an advanced old woman is uncontrollable by any earthly force.” ― Dorothy L. Sayers Sist redigert av Harriet Vane : 13-11-07 kl 19:29. |
![]() |
![]() |
![]() |
#2 |
Erfaren
Medlem siden: Sep 2007
Innlegg: 896
![]() ![]() ![]() ![]() |
![]() Sv: Dette var legen min i flere år (Kvinner drept av mann/samboer/kjæreste el. VG)Det er skremmende hva Mim skriver!! |
![]() |
![]() |
![]() |
#3 |
Bare sær
Medlem siden: Sep 2006
Innlegg: 11.235
![]() ![]() ![]() ![]() ![]() ![]() ![]() ![]() ![]() ![]() ![]() |
![]() Sv: Kvinner drept av mann/samboer/kjæreste el. (VG) Spinoff fra legetråden
__________________
90 - 96 - 00 Forget your perfect offering, there is a crack in everything, that's how the light gets in. |
![]() |
![]() |
![]() |
#4 |
<*(((<
|
![]() Sv: Kvinner drept av mann/samboer/kjæreste el. (VG) Spinoff fra legetråden
Det her er ekkelt høye tall. :deppe: |
![]() |
![]() |
![]() |
#5 |
Yes, we can!!
|
![]() Sv: Kvinner drept av mann/samboer/kjæreste el. (VG) Spinoff fra legetrådenJeg husker at mamma en gang utbrøt, for sikkert 20 år siden at "Det er minst EN sak hvert år! En kvinne som er i ferd med eller har gått fra en mann og så tar han livet av henne!!"
__________________
Feilen med verden er at de dumme er så skråsikre på alt - og de kloke så fulle av tvil. Bertrand Russel |
![]() |
![]() |
![]() |
#6 |
Absolut ateist
|
![]() Sv: Kvinner drept av mann/samboer/kjæreste el. (VG) Spinoff fra legetrådenVG sa her om dagen at av disse 70+ drapene, var 2/3 begått av etnisk norske menn.
__________________
Tøs Indigo, Indigo ta meg med, til en regnbue langt av sted, under en dyne skal det skje og plutselig er vi tre. |
![]() |
![]() |
![]() |
#7 |
Epikur
|
![]() Sv: Kvinner drept av mann/samboer/kjæreste el. (VG) Spinoff fra legetrådenOg så mange unge jenter! Den yngste var 17, og ellers var langt de fleste i 20-årene eller såvidt bikket 30.
__________________
“Time and trouble will tame an advanced young woman, but an advanced old woman is uncontrollable by any earthly force.” ― Dorothy L. Sayers |
![]() |
![]() |
![]() |
#8 |
Skrekkøgle
|
![]() Sv: Kvinner drept av mann/samboer/kjæreste el. (VG) Spinoff fra legetråden
Ja.
__________________
I think I have OCD. Obsessive Conure Disorder. |
![]() |
![]() |
![]() |
|
|