Gå tilbake   Foreldreportalen > FPForum > Generell diskusjon

Sykemelding og ny jobb?! Hva nå?

Generell diskusjon Forum for generell diskusjon av temaer som ikke passer inn under andre kategorier.

Svar
 
Trådverktøy Visningsmåter
Gammel 27-01-08, 23:00   #1
lucifine
Bør lage seg en tittel selv
 
Medlem siden: Dec 2007
Innlegg: 1.212
lucifine er populærlucifine er populærlucifine er populærlucifine er populær
Standard

Sykemelding og ny jobb?! Hva nå?

Vet ikke hvor jeg skal poste denne:

Mannen var i bilulykke for noen år siden og ble skadet i ryggen. Han har vært fin de siste årene og jobber nå som ambulansesjåfør. Vi venter vår første barn nå i Mars og pga det skal han bytte jobb nå i Feb. Den nye jobben har ventet på ham i tre mnd pga oppsigelsestid hos ambulansen.

Så ble han påkjørt (i bil) bakfra mens han stod stille for noen uker siden og er nå sykemeldt pga dette. Jeg lurer på hvordan det skjer videre dersom han blir videre sykemeldt pga denne nye ulykken? Kan de la være ansette ham? Kan han gå videre sykemeldt selv etter den ambulansejobben er slutt?

Jeg overhørte nettopp at han snakekt med en kollega om at han trodde at denen gamle skaden var blitt slått opp igjen. Hva betyr dette for oss videre? Hva gjør vi nå? Er litt fortvilet ang. økonomien kan du si.. Kan han få erstatning? Rehabilitering? Tapt inntekt dekket? HJELP!

Hvor skal en henvende seg? Hva skal en gjøre for å "sikre seg"? Hva slags lover/regler bør en vite om? Rettigheter?

lucifine er ikke aktiv   Svar med sitat
Gammel 27-01-08, 23:32   #2
Obelix
Ferdig!
 
Obelix sin avatar
 
Medlem siden: Oct 2006
Innlegg: 11.883
Obelix har mye å være stolt avObelix har mye å være stolt avObelix har mye å være stolt avObelix har mye å være stolt avObelix har mye å være stolt avObelix har mye å være stolt avObelix har mye å være stolt avObelix har mye å være stolt avObelix har mye å være stolt avObelix har mye å være stolt avObelix har mye å være stolt av
Standard

Sv: Sykemelding og ny jobb?! Hva nå?

Ring til NAV. De burde vite.

Men jeg tror han kan fortsette å være sykmeldt i den nye jobben uten at det har noe å si for ansettelsen.

Obelix er ikke aktiv   Svar med sitat
Svar


Innleggsregler
Du kan ikke starte nye tråder
Du kan ikke skrive svar
Du kan ikke laste opp vedlegg
Du kan ikke endre dine innlegg

BB code is
[IMG] kode er
HTML kode er Av
Bytt forum


Alle klokkeslett er GMT +2. Klokken er nå 13:35.


Powered by vBulletin
Copyright ©2000 - 2025, Jelsoft Enterprises Ltd.
Norsk: Lavkarbo.no | Selvrealisering.no
©2006 - 2015, Foreldreportalen.no