Sv: Ned i vekt. Hjelp meg med å sette opp handleliste!
Opprinnelig lagt inn av Iset, her.
Det gjør selvsagt vi også, elsker grønnsaker, jeg skrev bare opp alle de fete matvarene for å poengtere at det går an å gå ned i vekt på den måten også, for de som vil.
Grønnsaker er gull! Og frosne bær, samt nøtter. Det er basisvarer her. Nøttene ligger alltid i en boks i kjøleskapet, altfor mange tror de skal ligge i romtemperatur men da kan de harskne fort.
Ja, jeg skjønte jo det, men syns det er viktig å poengtere, for mange får inntrykk av at lavkarbokosthold kun dreier seg om å trøkke innpå mest mulig smør, fløte og bacon, og det er jo ikke sant i det hele tatt. Jeg spiser mest grønt, og det er fort å glemme når man skal ta et valg om kosthold. Jeg tror en del blir avskrekket fra lavkarbo når man fokuserer så mye på smøret og så lite på salaten.
__________________
Snupsen -05 og Rusket -10
Some people are like a Slinky... not really good for anything, but you still can't help but smile when you shove them down the stairs
|