Sv: Betalingsmur på Aftenposten
Opprinnelig lagt inn av Blondie, her.
Men veldig etisk i grenseland, spør du meg. Det er på linje med å knabbe avisen til naboen fordi man kan.
Nei, det er jeg helt uenig med deg i. Ingen kan pålegge meg å ta vare på avisenes cookies på min egen datamaskin. Når Aftenposten har valgt en slik løsning, så velger jeg å slette Aftenpostens cookies et par ganger i uka. Det er langt innenfor i mitt hode.
Det som er spesielt irriterende med Aftenpostens løsning er at dette gjelder alle artikler, nytt eller gammelt, så hvis jeg skal bruke noen av de gamle artiklene, da havner jeg raskt over. Syns også det er bedre sånn som de andre avisene gjør det, at de merker hvilke artikler som krever innlogging.
Forøvrig syns jeg også at 200 kroner per måned for digital tilgang er alt for dyrt, jeg tror avisene hadde tjent på å tenke volum i stedet - lavere pris, flere betalende.
(Jeg har også tilgang til atekst, men bruker det lite - kun når jeg er på "jakt".)
|