Gå tilbake   Foreldreportalen > FPForum > Mat og kosthold > Barnemat

Utfording: Ukemeny for kresne barn

 
 
Trådverktøy Visningsmåter
Gammel 28-05-08, 21:14   #21
Nina
pretty ballerina
 
Nina sin avatar
 
Medlem siden: Mar 2008
Hvor: Oslo
Innlegg: 1.792
Nina er et glitrende lys på stjernehimmelenNina er et glitrende lys på stjernehimmelenNina er et glitrende lys på stjernehimmelenNina er et glitrende lys på stjernehimmelenNina er et glitrende lys på stjernehimmelenNina er et glitrende lys på stjernehimmelenNina er et glitrende lys på stjernehimmelenNina er et glitrende lys på stjernehimmelenNina er et glitrende lys på stjernehimmelenNina er et glitrende lys på stjernehimmelenNina er et glitrende lys på stjernehimmelen
Standard

Sv: Utfording: Ukemeny for kresne barn

Disse kjøttbollene har slått veldig an hos min ganske så kresne sønn. Han pleier å få noen med til lunsj på skolen også.

1 pk Kyllingkjøttdeig eller annen kjøttedeig
1 egg
1 liten finhakket løk
1 revet gulrot
Kavringstrø eller potetmel
Salt
Pepper
evt. 1 fedd hvitløk
Litt farris (ikke nødvendig)
Evt.ristede pinjekjerner
1 laurbærblad

Bland alt (untatt laurbærbladet) godt sammen til en seig masse. Form små kjøttboller og stek på hver side. Trekkes i kyllingkraft/buljong med laurbærblad oppi i ca. 15 min.
Disse blir saftige og gode og kan serveres som de er, med pasta, oppi tomatsuppe eller hva som helst som måtte passe.


Sist redigert av Nina : 29-05-08 kl 09:56.
Nina er ikke aktiv   Svar med sitat
 

Emneord
barnemat


Innleggsregler
Du kan ikke starte nye tråder
Du kan ikke skrive svar
Du kan ikke laste opp vedlegg
Du kan ikke endre dine innlegg

BB code is
[IMG] kode er
HTML kode er Av
Bytt forum


Alle klokkeslett er GMT +2. Klokken er nå 14:15.


Powered by vBulletin
Copyright ©2000 - 2026, Jelsoft Enterprises Ltd.
Norsk: Lavkarbo.no | Selvrealisering.no
©2006 - 2015, Foreldreportalen.no