Sv: Bilstolen brakk (Acta DuoLogic)
Nå har jeg fått telefon fra forhandler, og de hadde snakket med importøren. Han hadde sagt at "med en slik skade må stolen ha blitt utsatt for støt, eller så må hun ha lent seg mot den". Visst pokker har jeg lent meg mot stolen. Er det mulig å feste en rabiat 1,5-åring i en barnestol uten å lene seg mot den!?
Importøren mente altså at det egentlig var en bruksskade som ikke skulle dekkes av garantien, men siden han "hadde et isoporskall på lager", skulle vi likevel få reparert den som en reklamasjonssak. (De kunne bare ha prøvd seg med å påstå noe annet.)
Hun i butikken videresendte til slutt en oppfordring fra importøren om å være forsiktig med setet, siden det ikke tålte allverdens påkjenning og tøff bruk. Ja, for det er saklig å si om et bilsete! Det er greit nok at det bare skal tåle kollisjon eller hardtrøkk én gang, men i mellomtiden skal det helst tåle daglig bruk av et barn, som slett ikke alltid er føyelig og snilt når det skal plasseres i stolen. 
Jeg er ikke imponert! 
|