Gå tilbake   Foreldreportalen > FPForum > Generell diskusjon > Nyheter og media

Pedo-kunst

Nyheter og media Forum for diskusjoner av nyheter og artikler. Husk å lenke til aktuell artikkel i første innlegg, så meddebattantene får mulighet til å sette seg inn i temaet.

 
 
Trådverktøy Visningsmåter
Gammel 15-04-09, 21:01   #11
Maverick
Offline
 
Maverick sin avatar
 
Medlem siden: Sep 2006
Hvor: Oslo
Innlegg: 51.015
Blogginnlegg: 1282
Maverick har et rykte de fleste bare kan drømme omMaverick har et rykte de fleste bare kan drømme omMaverick har et rykte de fleste bare kan drømme omMaverick har et rykte de fleste bare kan drømme omMaverick har et rykte de fleste bare kan drømme omMaverick har et rykte de fleste bare kan drømme omMaverick har et rykte de fleste bare kan drømme omMaverick har et rykte de fleste bare kan drømme omMaverick har et rykte de fleste bare kan drømme omMaverick har et rykte de fleste bare kan drømme omMaverick har et rykte de fleste bare kan drømme om
Standard

Sv: Pedo-kunst

Opprinnelig lagt inn av Alfa, her.

I denne spesielle settingen er eg tilbøyeleg til å vere samd i analysen din av kunstnaren. Likevel synest eg at "på kanten" kunst (på generelt grunnlag, ikkje nødvendigvis denne) kan vere eit viktig og effektivt bidrag til demokratiet (sånn i eit deliberativt perspektiv). Eg kjenner i allefall at eg reflekterer ein del kring eigedomsrett til kroppen sin, seksuell lågalder, kjærleik vs. misbruk m.m. av debatten rundt denne utstillinga. Eg trur det er viktig å reflektere kring standpunkt, og kvifor ein står ved standpunkta sine. Eg likar å vite at mine standpunkt er mine (og ikkje noko som er påprakka meg gjennom go-with-the-flow), og provoserande kunst er ofte med på å trigge tankane mine rundt etablerte standpunkt.

På generelt grunnlag synes jeg også at kunst som får meg til å tenke over egne meninger/fordommer/følelser er en Fin Ting, men i denne spesielle saken er jeg også veldig klar over egne standpunkt, og at de ikke blir påvirket av at kunstnervenner av ham står frem og snakker om viktigheten av å få uttrykke seg. Det er andres hensyn i denne spesielle saken jeg mener bør veie tyngre.

Maverick er ikke aktiv   Svar med sitat
 


Innleggsregler
Du kan ikke starte nye tråder
Du kan ikke skrive svar
Du kan ikke laste opp vedlegg
Du kan ikke endre dine innlegg

BB code is
[IMG] kode er
HTML kode er Av
Bytt forum


Alle klokkeslett er GMT +2. Klokken er nå 00:43.


Powered by vBulletin
Copyright ©2000 - 2026, Jelsoft Enterprises Ltd.
Norsk: Lavkarbo.no | Selvrealisering.no
©2006 - 2015, Foreldreportalen.no