Noen som har vaskehjelp her?
Jeg synes det er veldig slitsomt å jobbe 100% når jeg har barn, spesielt når jeg skal prøve å ha et rent hus i tillegg. Ingenting er så kjedelig som å komme hjem fra jobb på en fredag å begynne å vaske hus.
I stedet for å gå ned til 80% stilling, der jeg kommer til å bruke fridagen på å vaske hus å kjefte på ungene for at de roter mens mor skal vaske, så funderer jeg på å få vaskehjelp.
Det jeg lurer på da er; hvordan legger dere det opp og hva betaler dere?
Jeg ser for meg at vi rydder hele huset onsdag kveld. Torsdag kommer vaskehjelpen på kveldstid (tror de fleste er mest villig til å gjøre det på kvelden her). Da skal alle gulv støvsuges og vaskes, samt at vi har et bad/vaskerom og et bad som skal vaskes. Kanskje 1 gang i mnd tar h*n det mer grundig ved å tørke støv og evt vaske vindu.
Er dette vanlig eller?
|