Gå tilbake   Foreldreportalen > FPForum > Mat og kosthold > Madam Mims oppskriftsforum

Din beste tomatbaserte pastasaus?

Madam Mims oppskriftsforum Har du noen gode oppskrifter å dele, eller er på jakt etter noen gode oppskrifter? Da er dette det rette forumet.

 
 
Trådverktøy Visningsmåter
Gammel 15-09-09, 22:16   #1
mosol
Nytt år, nye muligheter
 
mosol sin avatar
 
Medlem siden: Oct 2006
Innlegg: 1.953
Blogginnlegg: 54
mosol imponerer mange og er sikkert smartmosol imponerer mange og er sikkert smartmosol imponerer mange og er sikkert smartmosol imponerer mange og er sikkert smartmosol imponerer mange og er sikkert smartmosol imponerer mange og er sikkert smartmosol imponerer mange og er sikkert smart
Standard

Din beste tomatbaserte pastasaus?

Jeg tar et raid innimellom, og lager opp masse kjøttsaus som hives i fryseren og gjør middagslagingen enkel de dagene vi skal ha pasta. Men jeg sliter litt med å få til den virkelig gode smaken. Det blir ofte litt dødt. Jeg starter med løk, hvitløk, chili, hiver oppi hermetiske tomater, litt tomatpure, litt sukker, salt, pepper, gulrot, stangselleri. Har vel dæsjet litt worchestersaus oppi også, tror jeg. Jeg lar det koke lenge - gjerne i flere timer.

Så er det å få dreis på smaken. Hvis jeg bruker mer chili smaker den vel sintere, men jeg lurer på om jeg er på jakt etter den mer fyldige og runde smaken. Noen tips?

__________________
Storesøster (jun 05), Mellomsøster (mai 08), lillesøster (jul 11)
mosol er ikke aktiv   Svar med sitat
 


Innleggsregler
Du kan ikke starte nye tråder
Du kan ikke skrive svar
Du kan ikke laste opp vedlegg
Du kan ikke endre dine innlegg

BB code is
[IMG] kode er
HTML kode er Av
Bytt forum


Alle klokkeslett er GMT +2. Klokken er nå 08:17.


Powered by vBulletin
Copyright ©2000 - 2025, Jelsoft Enterprises Ltd.
Norsk: Lavkarbo.no | Selvrealisering.no
©2006 - 2015, Foreldreportalen.no