Sv: Supersize me!
Opprinnelig lagt inn av esme, her.
Det er vel ganske klart at jeg har sett den men er ikke enig i fremstillingen av leversvikten til Spurlock. Jeg husker ikke akkurat hva AST og ALT-verdiene var, men jeg husker godt at jeg så den sammen med en kollega og vi snakket om det og fant ut at det var ikke så seriøst gale. Helt forenlig med forbigående steatose.
Super Size Me er en subjektiv dokumentar hvor fakta blir sortert ut, nedtonet, oppjustert osv for å fremstille hva regissøren ønsker å si. Det er ikke noe galt i det, men folk bør ha klart for seg hva det er. Det er en trend for tiden med subjektive dokumentarer som f.eks. Michael Moore står for. Det er vel mer nyttig å se på de som politiske kommentarer enn som objektive fremstillinger.
Men nå gjentar jeg meg selv.
Joda. Men det er ikke tvil om at det er skadelig å innta mange måltider av den drittmaten. Og det er liksom hele poenget. Han ble faktisk dårlig av det.
__________________
In vino veritas
|