Gå tilbake   Foreldreportalen > FPForum > Mat og kosthold > Økologisk og diettmat

Glutenfritt og melkefritt kosthold

Økologisk og diettmat Forum for diskusjoner om og deling av oppskrifter på diettmat og økologisk mat.

 
 
Trådverktøy Visningsmåter
Gammel 20-12-09, 10:22   #1
Lhi-My
Bør lage seg en tittel selv
 
Lhi-My sin avatar
 
Medlem siden: Mar 2009
Innlegg: 5.144
Lhi-My har mye å være stolt avLhi-My har mye å være stolt avLhi-My har mye å være stolt avLhi-My har mye å være stolt avLhi-My har mye å være stolt avLhi-My har mye å være stolt avLhi-My har mye å være stolt avLhi-My har mye å være stolt avLhi-My har mye å være stolt avLhi-My har mye å være stolt avLhi-My har mye å være stolt av
Standard

Glutenfritt og melkefritt kosthold

Jeg får en uventet julegjest på besøk i morgen kveld. Hun blir hos oss til over nyttår. Hun har nettopp fått beskjed om at hun har cøliaki og sannsynligvis også laktoseintoleranse. Hun er bare 12 år, så hun trenger litt hjelp til å passe på at hun spiser riktig mat. Foreldrene hennes kan vi ikke regne med i denne sammenhengen (det er ikke uten grunn at hun feirer jul hos oss). Jeg har tenkt å ta en telefon til legen hennes i morgen, men er redd han allerede har tatt juleferie. Jeg må handle inn før hun kommer i morgen kveld og vil gjerne ha noen tips om hva jeg bør skaffe.

Finnes det glutenfritt og melkefritt brød i butikken eller må jeg bake selv? Hva med knekkebrød? Hva annet av basiskost trenger jeg å handle og hvor får jeg tak i det (matbutikk, helsekost, apotek?). Jeg baker gjerne selv og er forberedt på ekstra arbeid i forhold til maten i jula, men jeg trenger mer kunnskap. Kanskje noen kan anbefale gode nettsider med lett tilgjengelig informasjon? Jeg har ikke tid til de store avhandlingene, men vil gjerne ha kjapp og tilstrekkelig informasjon.

Lhi-My er ikke aktiv   Svar med sitat
 


Innleggsregler
Du kan ikke starte nye tråder
Du kan ikke skrive svar
Du kan ikke laste opp vedlegg
Du kan ikke endre dine innlegg

BB code is
[IMG] kode er
HTML kode er Av
Bytt forum


Alle klokkeslett er GMT +2. Klokken er nå 17:05.


Powered by vBulletin
Copyright ©2000 - 2025, Jelsoft Enterprises Ltd.
Norsk: Lavkarbo.no | Selvrealisering.no
©2006 - 2015, Foreldreportalen.no