Privjet fra Moskva
Jeg har hatt en kjempeflott tur til Moskva.
Mandag var det møte hele dagen. Lunsj på en Japansk restaurant. Og jeg smakte bl.a tunge og shushi for første gang. Vel vel , ikke noe jeg kommer til å springe langt etter for å si det sånn.
På kvelden spiste vi på en restaurant rett ved hotellet, og det var fantastisk god mat.
I går hadde vi ingen planer, så da dro vi på en liten sightseeing. Så nå er vi lokalkjente på Metroen i Moskva. Selv om ikke et eneste skilt er på annet enn russisk.
Den røde plass og kirkene, museene rundt var bare helt nydelige der gull kuplene gnistrert i solen. Var innom et shoppingsenter, men det var steindyrt. Bare Prada, Lois Vuitton osv. Så da ble det heller bodene i gata og lommelerker med Kgb merker og slike dukker som er inni hverandre.
Litt bilder:
I Moskva var de ikke helt ferdige med jule og nyttårs feiringen:

Ned til Metroen, lang lang under bakken var noen lange bratte rulletrapper:

Og sånn var skiltene:

Historisk museum, og litt av Kreml:

Den røde plass:


Pokrovsky katedralen:

Boder hvor en kunne få kjøpe souvenirer av alle slag, pels, gamle Kgb flasker, lommelerker med Kgb merke på, sånne tredukker som er inni hverandre, gamle flygerhjelper og hatter:
Da svidanja
__________________
Ertekroken (j-99), stabukken (g-02) og minsten (g-05)
|