Gå tilbake   Foreldreportalen > FPForum > Generell diskusjon > Nyheter og media

Er prisen vi betaler for internett for høy?

Nyheter og media Forum for diskusjoner av nyheter og artikler. Husk å lenke til aktuell artikkel i første innlegg, så meddebattantene får mulighet til å sette seg inn i temaet.

 
 
Trådverktøy Visningsmåter
Gammel 26-04-10, 11:57   #20
mkj
Off the map.
 
mkj sin avatar
 
Medlem siden: Apr 2008
Innlegg: 14.142
Blogginnlegg: 10
mkj har mye å være stolt avmkj har mye å være stolt avmkj har mye å være stolt avmkj har mye å være stolt avmkj har mye å være stolt avmkj har mye å være stolt avmkj har mye å være stolt avmkj har mye å være stolt avmkj har mye å være stolt avmkj har mye å være stolt avmkj har mye å være stolt av
Standard

Sv: Er prisen vi betaler for internett for høy?

Jeg synes også det er tydelig at internett KAN føre til at terskelen for overgrep kan føles lavere for mange.

Men som det blir sagt - internett finnes og da må vi lage slagplaner ut fra det. Jeg er helt enig i at det er mange utfordringer, og rimelig tøft å være ung i dag, hvor en hver liten blemme du gjør kan smelles ut til 'alle' på 5 minutt. Og henge ved deg for alltid.

Jeg ser ikke fram til at min datter blir 11-12 og utover, men må prøve å lære henne nettvett så godt det går, følge med osv.

Så håper jeg at det blir satt inn enda større ressurser på å knekke barnepornoringer. Røyke ut disse jævlene og bure dem inne - og å ha sex med virtuelle barn bør gjøres straffbart (dersom det er juridisk mulig) da det nok er et forstadium til å gjøre det på ordentlig.

__________________
røverunger 03 og 08
mkj er ikke aktiv   Svar med sitat
 


Innleggsregler
Du kan ikke starte nye tråder
Du kan ikke skrive svar
Du kan ikke laste opp vedlegg
Du kan ikke endre dine innlegg

BB code is
[IMG] kode er
HTML kode er Av
Bytt forum


Alle klokkeslett er GMT +2. Klokken er nå 19:35.


Powered by vBulletin
Copyright ©2000 - 2026, Jelsoft Enterprises Ltd.
Norsk: Lavkarbo.no | Selvrealisering.no
©2006 - 2015, Foreldreportalen.no