Barns digitale kompetanse
I forbindelse med Utdanningskonferansen i Bergen arrangeres det åpent foreldreseminar om barns digitale kompetanse og digital mobbing i kveld.
Er det flere her som skal, kanskje? 
http://utdanningskonferansen.no/barns_dig_komp.html
Sitat:
Barns digitale kompetanse - generasjonskløft og utfordringer for skolen.
Digitale medier har skapt nye skillelinjer i samfunnet, mellom dem som behersker dem og dem som står på terskelen til det digitale liv. Facebook, twitter, sosiale bokmerker, blogger og digitale fortellinger er alt komponenter i den digitale kompetansen. Hvordan skal vi som foreldre bidra til våre barns utvikling på dette området? Og hvilke utfordringer står skolen overfor i denne sammenhengen?
Bruker vi ny teknologi og nye tjenester uten å endre læreprosesser og arbeidsformer?
Og hva kan i så fall det føre til? Arne Krokan evner å balansere mellom inspirasjon og provokasjon, og innleder her til diskusjon om våre roller som foreldre til barn i det digitale nettsamfunnet.
__________________
“Though she be but little, she is fierce!”
- Shakespeare
|