|
|||||||
| Generell diskusjon Forum for generell diskusjon av temaer som ikke passer inn under andre kategorier. |
|
|
Trådverktøy | Visningsmåter |
|
|
#21 |
|
Bør lage seg en tittel selv
Medlem siden: Aug 2008
Hvor: Foran pc-en
Innlegg: 5.480
![]() ![]() ![]() ![]() ![]() ![]() ![]() ![]() ![]() ![]() |
Sv: Strømsparingstips
Med dårlig ved kan det være at strømfyring ikke er så mye dyrere. Viktig også at man setter seg inn i hvordan man fyrer riktig.
Det er helt normalt ja at de ikke gir noe ekstra effekt på slike tempraturer. Sjekk også innstillingene. Det kan være bedre å ikke kjøre pumpa automatikk, men stille inn en temperatur og kjøre viften på høyere hastighet - i hvert fall når man ikke er hjemme. Da sprer man varmen mye bedre. Sett den også på kun oppvarming når man ellers fyrer i ovn.
Pass ellers på god lufting og ikke for kalde overflater i nærheten av klestørk, slik at man ikke får kondens og videre fuktproblemer.
Hvor lavt, og er kjelleren noe fuktig? Anbefalingen ved "nedkjøling" av rom som ikke benyttes er vel også at de ved jevne mellomrom skal varmes opp og luftes i henhold til fukt.
__________________
"I've got nothing against God. It's his fan club I can't stand" [J-2003 - G-2005 - J-2008] |
|
|
|
|
|