Gå tilbake   Foreldreportalen > FPForum > Mat og kosthold > Madam Mims oppskriftsforum

Marinade til ovnsstekt laks, hva kan det ha vært?

Madam Mims oppskriftsforum Har du noen gode oppskrifter å dele, eller er på jakt etter noen gode oppskrifter? Da er dette det rette forumet.

 
 
Trådverktøy Visningsmåter
Gammel 02-02-11, 13:37   #1
Robyn
⭐️⭐️⭐️
 
Robyn sin avatar
 
Medlem siden: Oct 2008
Innlegg: 9.105
Blogginnlegg: 2
Robyn er kulere enn de flesteRobyn er kulere enn de flesteRobyn er kulere enn de flesteRobyn er kulere enn de flesteRobyn er kulere enn de flesteRobyn er kulere enn de flesteRobyn er kulere enn de flesteRobyn er kulere enn de flesteRobyn er kulere enn de flesteRobyn er kulere enn de flesteRobyn er kulere enn de fleste
Spørsmål

Marinade til ovnsstekt laks, hva kan det ha vært?

I helga var vi på tur med Color Magic til Kiel og spiste buffet ene veien. Der var det blant annet en helstekt laksefilet (ovnsstekt) som var marinert i en deilig, søtlig marinade. Smaken var ikke overdøvende på noen som helst måte, og fargen var kanskje litt lett gyllenbrun.
Jeg syns kanskje det smakte litt søt soyasaus men er virkelig ikke sikker.

Jeg klarer ikke få den ut av hodet og kunne tenkt meg å prøve på noe liknende her hjemme.

Noen som har tips til hva den kan ha vært marinert i? Kunne se ut som om det var litt finhakket chili på den også, men den var ikke sterk.

__________________
1996 & 2002
"Det har jeg aldri gjort før...
Så det tror jeg sikkert jeg kan klare..."
-Pippi
Robyn er ikke aktiv   Svar med sitat
 


Innleggsregler
Du kan ikke starte nye tråder
Du kan ikke skrive svar
Du kan ikke laste opp vedlegg
Du kan ikke endre dine innlegg

BB code is
[IMG] kode er
HTML kode er Av
Bytt forum


Alle klokkeslett er GMT +2. Klokken er nå 15:05.


Powered by vBulletin
Copyright ©2000 - 2026, Jelsoft Enterprises Ltd.
Norsk: Lavkarbo.no | Selvrealisering.no
©2006 - 2015, Foreldreportalen.no