Sv: Legalisering av narkotika?
Opprinnelig lagt inn av Sitron, her.
Jeg syns det er merkelig at de som skriker så høyt mot hasj ikke innser at legalisering av hasj vil holde mennesker unna de kriminelle miljøene hvor det finnes tyngre stoffer. Det er nemlig ikke slik at man automatisk blir avhengig av heroin om man forsøker hasj. Det går mer på hvem man er nødt til å vanke med for å få tak i hasj. Men det er vel vanskelig å trekke en slik konklusjon.
De som langer hasj, langer somregel ikke bare det. De har somregel ett bredt spekter av ulovligheter å tilby. Og den veien de fleste går er det først hasj, så er den barrieren brudt, så går det videre. Den andre veien de går er gjennom piller, da oftest pga skader, de bruker smertestillende lenge, og blir avhengige av det, så blir det sterkere saker.
Denne konklusjonen her er det stort sett politi og narkomane som har, og det er vel de som sitter inne med den erfaringa.
|