Gå tilbake   Foreldreportalen > FPForum > Generell diskusjon > Nyheter og media

Jada, flere med eksponeringsbehov her

Nyheter og media Forum for diskusjoner av nyheter og artikler. Husk å lenke til aktuell artikkel i første innlegg, så meddebattantene får mulighet til å sette seg inn i temaet.

 
 
Trådverktøy Visningsmåter
Gammel 25-05-11, 16:11   #35
Matilda
Dig for victory!
 
Matilda sin avatar
 
Medlem siden: Sep 2009
Hvor: Østlandet
Innlegg: 9.417
Blogginnlegg: 36
Matilda har mye å være stolt avMatilda har mye å være stolt avMatilda har mye å være stolt avMatilda har mye å være stolt avMatilda har mye å være stolt avMatilda har mye å være stolt avMatilda har mye å være stolt avMatilda har mye å være stolt avMatilda har mye å være stolt avMatilda har mye å være stolt avMatilda har mye å være stolt av
Standard

Sv: Jada, flere med eksponeringsbehov her

Det fenomenet der har jo jeg sett IRL også, og jeg tror rett og slett det er fordi man lurer. Fordi man ikke har selvtillitt nok til å bestemme seg for at det er bra nok. Jantelov, kanskje (nå liker jeg Janteloven bittelitt også, av og til, jeg synes nemlig det er mer slitsomt med dem som synes alt de gjør er bra og ikke eier ydmykhet i det hele tatt, men det er på siden), at andres syn teller mer enn det burde. Jeg tror at syn på egen kropp for veldig mange er nokså irrasjonelt, og det skyldes både reaksjoner fra andre, medieoppslag og fokuset på kropp generelt. Det er kanskje irriterende, når man ikke synes folk har grunn til å oppføre seg sånn, men det er jo mest trist.

Jeg er egentlig skeptisk til å involvere meg i denne typen tråder, for jeg synes fort kroppsfokuset i dem blir vel så ille som det man finner andre steder i samfunnet. Det er alltid noen som trekker fram negative sider ved en gruppe for å understreke noe positivt eller (Gud forby) normalt hos andre.

__________________
"These books gave Matilda a hopeful and comforting message: You are not alone."
— Roald Dahl, Matilda
Matilda er ikke aktiv   Svar med sitat
 


Innleggsregler
Du kan ikke starte nye tråder
Du kan ikke skrive svar
Du kan ikke laste opp vedlegg
Du kan ikke endre dine innlegg

BB code is
[IMG] kode er
HTML kode er Av
Bytt forum


Alle klokkeslett er GMT +2. Klokken er nå 01:43.


Powered by vBulletin
Copyright ©2000 - 2026, Jelsoft Enterprises Ltd.
Norsk: Lavkarbo.no | Selvrealisering.no
©2006 - 2015, Foreldreportalen.no