Sv: Om du skal på barselsbesøk, hvordan gjør du det?
Jeg har dukket opp uanmeldt på barselbesøk 1 gang. Det var til min tante (som jeg er ganske nærme) og jeg var 17 år.
Den samme tanten kom også på uanmeldt barselbesøk til meg siden hun jobber på Ullevål. Jeg syntes det var utrolig koselig at hun kom, men det ville sannsynligvis vært anderledes om det hadde vært noen helt andre. Hun hadde forhørt seg med min far at jeg var i grei form.
Pappa troppet opp på sykehuset bare 9 timer etter fødsel (og jeg fødte midt på natten). Egentlig fikk han ikke komme inn på barsel, men hadde høylydt proklamert at "jeg er pappaen". Det var først etterpå han innså at han faktisk nå var bestefar.
Når det gjelder barselbesøk til venninner så skjer det etter avtale. Jeg sender sms og spør om lov til å komme. Det var det jeg ønsket at mine venninner skulle gjøre også, for å ta initiativ selv like etter fødsel hadde nok vært litt for mye for meg.
__________________
Snuppa 05, Knerten 07
|