Hvilke bilstoler skal vi ha?
Jeg har ikke fulgt så mye med på markedet de siste årene.
Vi har en gutt i et bredt Britax Kidfix. Han er 6 år, og kan bruke dette setet til han er ferdig med bilstoler. Han er lang, 125 nå når han nettopp har fylt 6, så jeg tenker ca 3 år til? Eller så langt det går.
Vi har en jente i Duologic, hun er fire nå og setet er gammelt, (2006) og jeg vil kassere det. Hun er liten av vekst. Jeg skal ha nytt sete til henne og tenker da å kjøpe et smalt mindre sete, (beltestol) som hun kan bruke til hun overtar storebror sitt. Ser for meg hun skal bruke beltestol ganske lenge, til ihvertfall 10 år.
Så venter vi nr tre, og vil ha en stol til denne. Også jente, men ikke gitt at hun blir like liten av vekst som storesøsteren. Jeg heller mest mot et nytt DL, siden vi er så glade i det setet, og da har vi jo sete 0-4 år.
Vi kjører Touran.
Noen som kan anbefale bilseter til 08 og 12 barna? En liten beltestol og et 0-4års sete, evt et godt annet sete.
__________________
Jeg skulle ønske jeg led av "flink pike syndrom"
Tre stk!
|