Bil, bilstol og alder
Jada
Me sitter no her uten bil me. Er søren meg ikkje lett å finna den rette. Me har vel bestemt oss for ein VW Sharan eller Ford Galaxy. Dei ser ut som om dei dekker alle behova som me har.
Me har prøvd oss på ein bil i helga. Men etter at me ba om å få bilen på verkstad for å få ein tilstandsrapport så blei det jaggu meg stilt. Trur nok ikkje det blir den bilen nei.
No dukka det nettopp opp ein annan. Men, og det er nokre store men. Den har heftelser. Sånn ca heile kjøpesummen av bilen då den var ny. Likar ikkje det. Det står at den må bytta turbo. Liker heller ikkje det. Det høyres igrunn ut som ein bil det er masse arbeid med. Men den er i nærleiken og prisen var fin. Mail er i alle fall sendt så me finner ut litt meir.
Så har det dukka opp eit anna spørsmål. Bilstol. Jentene er grei. Dei har sine bilstolar og sitter godt i dei. Men guttungen. Der er me usikker. Han er snart 8 år, men er liten både i høgde og kg. Stolen han har, har eg aldri vert fornøgd med og no øyner me ein mulighet til å få bytta den ut med ein betre.
Men kva er ein bra stol til han og kor lenge kan han sitte i stolen ? På skulen er han blant dei få som sitter i bilstol, der er det om å gjere å komma seg fortast vekk i frå dei og la ungane sitte foran. Det er det som er det tøffe. Bilstol er for babyar. ( og ja han får høyre det, men bryr seg heldigvis ikkje så veldig masse om det. Enno )
__________________
Nobody is perfect. My name is Nobody.
|