Sv: Kyssesyke (mononukleose) i voksen alder
Vet ikke helt hva formålet med å dra opp igjen tråden er men ville i alle fall bare dele at hvis man IKKE tar det med ro når man har kyssesyken så blir man jo aldri bedre. Men det visste jeg jo, både fra legen og denne tråden forøvrig.
Jeg har vært i London i to uker og har vært travelt opptatt med jobb og sosiale ting. Jeg har jo vært sliten, og halsen har vært vond, men det har liksom gått greit og jeg tenkte hele tiden at jeg ville få mer en nok tid til å hvile når jeg kom hjem. Vel forrige onsdag ble jeg veldig dårlig, hodepine, svimmelhet og verst av alt fryktelig vondt i magen. Kom meg til lege som sa det jeg opplevde var typisk konsekvens av stress når man har glandular fever. Jeg hadde veldig opphovnet lever og milt og måtte jo bare holde meg i sengen noen dager.
Nå en uke senere er jeg fortsatt veldig uggen i magen, dvs jeg har veldig løs mage uten at jeg skal gå i detaljer. Jeg lurer på hvor lenge dette kan vedvare? Jeg spiser veldig sunt men får veldig vondt etter måltider og må raskt på toalett.
Flere som hadde mageproblemer med kyssesyken?
|