Gå tilbake   Foreldreportalen > FPForum > Mat og kosthold > Madam Mims oppskriftsforum

Kjøtt i mørke

Madam Mims oppskriftsforum Har du noen gode oppskrifter å dele, eller er på jakt etter noen gode oppskrifter? Da er dette det rette forumet.

 
 
Trådverktøy Visningsmåter
Gammel 14-10-12, 13:05   #1
mamaria
Grisejente
 
mamaria sin avatar
 
Medlem siden: Oct 2007
Innlegg: 2.181
mamaria imponerer mange og er sikkert smartmamaria imponerer mange og er sikkert smartmamaria imponerer mange og er sikkert smartmamaria imponerer mange og er sikkert smartmamaria imponerer mange og er sikkert smartmamaria imponerer mange og er sikkert smart
Standard

Kjøtt i mørke

Jeg er veldig glad i hjemmelaget brun saus, og jeg er veldig glad i mørt oksekjøtt. En gang var jeg inne hos noen som laget noe de kalte kjøtt i mørke, som jeg forsto slik at var oksekjøtt i brun saus, ganske enkelt og greit. Men for en som bør ha det inn med t-skjeer, hvordan lager du din variant? Bruner du kjøttet først, eller bare lager du brun saus og hiver oppi kjøttet? Har søkt litt og funnet et par oppskrifter, men jeg vil gjerne høre flere varianter likevel, av noen som har spist og godkjent dem.
Gleder meg veldig til middag i dag!

__________________
00-02-04-04-11
mamaria er ikke aktiv   Svar med sitat
 


Innleggsregler
Du kan ikke starte nye tråder
Du kan ikke skrive svar
Du kan ikke laste opp vedlegg
Du kan ikke endre dine innlegg

BB code is
[IMG] kode er
HTML kode er Av
Bytt forum


Alle klokkeslett er GMT +2. Klokken er nå 17:17.


Powered by vBulletin
Copyright ©2000 - 2026, Jelsoft Enterprises Ltd.
Norsk: Lavkarbo.no | Selvrealisering.no
©2006 - 2015, Foreldreportalen.no