Gå tilbake   Foreldreportalen > FPForum > Fritid og hobby > Motehjørnet

Harry, trendy, tantete, kjerring, kul osv: klær og merkelapper

Motehjørnet Shopping, tips, spørsmål og svar.

 
 
Trådverktøy Visningsmåter
Gammel 19-02-13, 23:01   #9
rine
Halloen!
 
rine sin avatar
 
Medlem siden: Mar 2008
Innlegg: 20.392
rine har et rykte de fleste bare kan drømme omrine har et rykte de fleste bare kan drømme omrine har et rykte de fleste bare kan drømme omrine har et rykte de fleste bare kan drømme omrine har et rykte de fleste bare kan drømme omrine har et rykte de fleste bare kan drømme omrine har et rykte de fleste bare kan drømme omrine har et rykte de fleste bare kan drømme omrine har et rykte de fleste bare kan drømme omrine har et rykte de fleste bare kan drømme omrine har et rykte de fleste bare kan drømme om
Standard

Sv: Harry, trendy, tantete, kjerring, kul osv: klær og merkelapper

Opprinnelig lagt inn av Tangina, her.

Som jeg svarte til en annen over her, så er ikke poenget mitt hva vi påvirker våre barn til å gjøre eller hvordan vi er som rollemodeller, jeg lurer på horfor vi synes det er uproblematisk å bruke slike merkelapper om andres smak her når vi ikke ønsker at våre barn skal gjøre det. Jeg lure på hva forskjellen er, når blir det greit. Er det når vi blir voksne, eller er det når vi forflytter oss fra rl til nett?

Begge deler. Jeg tenker at voksne- i større eller mindre grad- har lært seg kunsten å sette ting på spissen/bruke språklige virkemidler eller hva man nå skal kalle det for å få fram et poeng, samtidig som at en voksen mottaker har (eller bør ha) opparbeidet seg et bullshitfilter som barn ikke har. Jeg synes det blir tullete å sammenligne voksne og barn i denne sammenhengen.
At man tillater seg litt mer på nett, spesielt i en generell diskusjon som handler om smak- enn man ville gjort face to face med en kollega eller en svigermor, synes jeg faktisk også er helt, helt greit.

rine er ikke aktiv   Svar med sitat
 


Innleggsregler
Du kan ikke starte nye tråder
Du kan ikke skrive svar
Du kan ikke laste opp vedlegg
Du kan ikke endre dine innlegg

BB code is
[IMG] kode er
HTML kode er Av
Bytt forum


Alle klokkeslett er GMT +2. Klokken er nå 14:58.


Powered by vBulletin
Copyright ©2000 - 2026, Jelsoft Enterprises Ltd.
Norsk: Lavkarbo.no | Selvrealisering.no
©2006 - 2015, Foreldreportalen.no