Gå tilbake   Foreldreportalen > FPForum > Kommunikasjon

Telefon og abonnement til 10-åring - HVA råder du til?

Kommunikasjon Forum for data, biler og "duppeditter", samt annen kommunikasjon.

 
 
Trådverktøy Visningsmåter
Gammel 04-04-13, 14:42   #1
Charlie
Licence to thrill
 
Charlie sin avatar
 
Medlem siden: Mar 2011
Hvor: sentralt Østland
Innlegg: 10.955
Charlie har mye å være stolt avCharlie har mye å være stolt avCharlie har mye å være stolt avCharlie har mye å være stolt avCharlie har mye å være stolt avCharlie har mye å være stolt avCharlie har mye å være stolt avCharlie har mye å være stolt avCharlie har mye å være stolt avCharlie har mye å være stolt avCharlie har mye å være stolt av
Spørsmål

Telefon og abonnement til 10-åring - HVA råder du til?

Trenger hjelp til forslag til hva slags førstegangstelefon 10-åringen bør få, og hvordan jeg gjør med abonnement.

Har fått et innspill om at iPhone er en dårlig ide, fordi de har mye knusningsskader (og det vet jeg jo). Jeg antar det ikke bør være en altfor avansert (og dyr!!) telefon.

Jeg vil naturligvis veldig gjerne ha kontroll på forbruket. FriFamilie var oppe, men har ikke privat abb. i familien, min tlf. står på jobben min. Så vet ikke om jeg kan få det en gang. Så er det jo et poeng med kontantkort-telefon så ungen selv kan lære seg noe om kostnader, og også ved at det faktisk da er en limit som mora har kontroll over.

Så tenker jeg selvfølgelig også litt på det med kontroll på telefontrafikken rent innholdsmessig - særlig datatrafikk/ spilltrafikk. Hjemme er det veldig greit, vi har filter på pc'en på barnets egen bruker (og min bruker er passordbelagt). akkurat det kom jeg tilfeldigvis over, jeg er ellers på steinaldernivå teknologisk. Så bruk gjerne teskje! Små, små teskjeer!

Alle innspill er svært velkomne, enten generelle tanker eller helt konkrete kjøpsråd eller instruksjoner.

Charlie er ikke aktiv   Svar med sitat
 


Innleggsregler
Du kan ikke starte nye tråder
Du kan ikke skrive svar
Du kan ikke laste opp vedlegg
Du kan ikke endre dine innlegg

BB code is
[IMG] kode er
HTML kode er Av
Bytt forum


Alle klokkeslett er GMT +2. Klokken er nå 04:32.


Powered by vBulletin
Copyright ©2000 - 2026, Jelsoft Enterprises Ltd.
Norsk: Lavkarbo.no | Selvrealisering.no
©2006 - 2015, Foreldreportalen.no