Melkefri topping til jordbærkake
Har bakt den fantastiske jordbærkaken igjen, denne gang i melkefri utgave.
Men nå vet jeg ikke helt hva jeg skal ha oppå den. Glemte meg helt bort, så jeg reduserte ikke sukkermengden i kaken (husker nå at jeg brukte 5 dl sist, ikke 7,5) så jeg har ikke veldig lyst til å ha melisglasur på toppen egentlig. Dessuten syns jeg aldri jeg får den til å se fristende ut, uten å ha et veldig tykt lag.
Vurderte marshmallowsfondant, men det er jo også rimelig søtt. Selv om jeg får kjevlet det veldig tynt må jeg jo ha ett eller annet som limer det til kaka, hva skulle det evt vært?
Siste alternativ er tynt strøk med melis og så helle kokosmasse i mengder på toppen, men kan det bli godt mon tro?
Eller en genial løsning dere kommer på da, som jeg ikke klarer å hoste opp selv.
__________________
2003 2010 2012
It's not only only, but but.
We have to take in nourishment, expel waste and inhale enough oxygen to keep our cells from dying. Everything else is optional!
|