Gå tilbake   Foreldreportalen > FPForum > Generell diskusjon > Nyheter og media

Høyre og Frp vil sette sosialklienter til snømåking

Nyheter og media Forum for diskusjoner av nyheter og artikler. Husk å lenke til aktuell artikkel i første innlegg, så meddebattantene får mulighet til å sette seg inn i temaet.

 
 
Trådverktøy Visningsmåter
Gammel 29-08-13, 00:03   #11
Fløyel
~~~~~~~
 
Fløyel sin avatar
 
Medlem siden: Jun 2010
Innlegg: 16.291
Blogginnlegg: 30
Fløyel har et rykte de fleste bare kan drømme omFløyel har et rykte de fleste bare kan drømme omFløyel har et rykte de fleste bare kan drømme omFløyel har et rykte de fleste bare kan drømme omFløyel har et rykte de fleste bare kan drømme omFløyel har et rykte de fleste bare kan drømme omFløyel har et rykte de fleste bare kan drømme omFløyel har et rykte de fleste bare kan drømme omFløyel har et rykte de fleste bare kan drømme omFløyel har et rykte de fleste bare kan drømme omFløyel har et rykte de fleste bare kan drømme om
Standard

Sv: Høyre og Frp vil sette sosialklienter til snømåking

Etter min mening syntes jeg svarene her er lite løsningsorienterte.
Jeg håper AS Norge har flere arbeidsplasser hvor det ikke bare dreier seg om snømåking, eldreomsorg og barnehager å kunne sette folk i arbeid. Mine innlegg er ment som ideer til folk som kan passe i den type jobber.

Opprinnelig lagt inn av pøbelsara, her.

Jeg synes dette er et idiotisk valgutspill og synes virkelig ikke det er greit å fremstille det som om vi her har en hær av folk som kunne ha reddet de gamle fra ensomheten og barnehagene fra underbemannerhet.

Det høres fint ut at de skal være støtte for ensomme gamle, men det skal litt til for at Johan junkie med psykiske issues skal funke som selskap for enkefru Hansen.

Kanskje Johan Junkie kan være med en fra Oslo Kommune og rydde gatene før Oslo våkner til liv? Han trives kanskje ikke blant gamle og bør heller derfor ikke arbeide med gamle.

Opprinnelig lagt inn av Teofelia, her.

Jeg antar dog at du ikke mener at det er noe som vil funke for alle, uavhengig av hvor ruset eller ustabile de er.

Opprinnelig lagt inn av Guava, her.

Jeg hadde ikke ønsket at en tung rusmisbruker skulle måket snø i bestemors oppkjørsel uten tilsyn. Til det har jeg for dårlig erfaring med ustabil psyke hos tunge rusmisbrukere.

Men han kan kanskje integreres i ett arbeidsmiljø og være med andre ut å måke? Føle hvordan det er å jobbe i ett team?

Opprinnelig lagt inn av Guava, her.

Men sosialklienter skal jo i følge mange besøke privatpersoner, gjerne sårbare privatpersoner som er ensomme.

Jeg passer heller ikke til å jobbe i ett omsorgsyrke og ihvertfall ikke med barn, derfor oppsøker jeg heller ikke den type arbeid. Men jeg har fått ett jobbtilbud som jeg trives i, og jeg er heller ikke furten for at jeg ikke kan jobbe som advokat og tjene lassvis med penger, det hadde vært fint, bare jeg slapp å ta utdannelsen det krever. Å se enkeltindivider og finne deres egenskaper er fint!
Det koster selvfølgelig mindre å gi en rusmisbruker en flaske rødsprit å sette han på kirkeristen, men jeg syntes det er trist at han ikke kan brukes til noe.

__________________
<<< When nothing goes right - go left >>>
Fløyel er ikke aktiv   Svar med sitat
 


Innleggsregler
Du kan ikke starte nye tråder
Du kan ikke skrive svar
Du kan ikke laste opp vedlegg
Du kan ikke endre dine innlegg

BB code is
[IMG] kode er
HTML kode er Av
Bytt forum


Alle klokkeslett er GMT +2. Klokken er nå 16:56.


Powered by vBulletin
Copyright ©2000 - 2026, Jelsoft Enterprises Ltd.
Norsk: Lavkarbo.no | Selvrealisering.no
©2006 - 2015, Foreldreportalen.no