Gå tilbake   Foreldreportalen > FPForum > Generell diskusjon

Å stemme i stortingsvalget som utlending?

Generell diskusjon Forum for generell diskusjon av temaer som ikke passer inn under andre kategorier.

 
 
Trådverktøy Visningsmåter
Gammel 05-09-13, 20:50   #1
Pelen
Bør lage seg en tittel selv
 
Pelen sin avatar
 
Medlem siden: Sep 2006
Hvor: Oslo
Innlegg: 21.946
Blogginnlegg: 293
Pelen har et rykte de fleste bare kan drømme omPelen har et rykte de fleste bare kan drømme omPelen har et rykte de fleste bare kan drømme omPelen har et rykte de fleste bare kan drømme omPelen har et rykte de fleste bare kan drømme omPelen har et rykte de fleste bare kan drømme omPelen har et rykte de fleste bare kan drømme omPelen har et rykte de fleste bare kan drømme omPelen har et rykte de fleste bare kan drømme omPelen har et rykte de fleste bare kan drømme omPelen har et rykte de fleste bare kan drømme om
Standard

Å stemme i stortingsvalget som utlending?

Jeg har bodd i Norge siden 1996 (med to år utenfor Norge i den perioden). Jeg har aldri fått stemmesedler til stortingsvalget uten bare til kommunevalget. Idag hørte jeg at man som utlenning kunne stemme, men at man var nødt å stemme et spesifikt sted (rådhuset? om det var Oslo) og at man trengte å ha med seg et antall dokumenter. Det var nok også noen krav om at man måtte ha bott i landet en viss tid.

For meg føles det mer riktig å stemme i Norge enn i Sverige der jeg ikke betaler skatt og dit jeg trolig ikke kommer å bo igjen (jeg stemmer dog alltid der). Og jeg vet, jeg kan sikkert bli norsk statsborger, men jeg er og kommer å forbli svensk statsborger; det er en del av min identitet.

Er det noen som vet noe om dette?

Pelen er ikke aktiv   Svar med sitat
 


Innleggsregler
Du kan ikke starte nye tråder
Du kan ikke skrive svar
Du kan ikke laste opp vedlegg
Du kan ikke endre dine innlegg

BB code is
[IMG] kode er
HTML kode er Av
Bytt forum


Alle klokkeslett er GMT +2. Klokken er nå 21:28.


Powered by vBulletin
Copyright ©2000 - 2025, Jelsoft Enterprises Ltd.
Norsk: Lavkarbo.no | Selvrealisering.no
©2006 - 2015, Foreldreportalen.no