Gå tilbake   Foreldreportalen > FPForum > Kultur og underholdning > Tinetoffs litteraturforum

Høytlesningsbøker for 7-åring

Tinetoffs litteraturforum Litteraturdiskusjoner, bokanbefalinger, lesesirkel mm

 
 
Trådverktøy Visningsmåter
Gammel 30-01-14, 11:54   #25
My
Semiaktiv
 
My sin avatar
 
Medlem siden: Sep 2006
Hvor: Trondheim
Innlegg: 31.130
My har et rykte de fleste bare kan drømme omMy har et rykte de fleste bare kan drømme omMy har et rykte de fleste bare kan drømme omMy har et rykte de fleste bare kan drømme omMy har et rykte de fleste bare kan drømme omMy har et rykte de fleste bare kan drømme omMy har et rykte de fleste bare kan drømme omMy har et rykte de fleste bare kan drømme omMy har et rykte de fleste bare kan drømme omMy har et rykte de fleste bare kan drømme omMy har et rykte de fleste bare kan drømme om
Standard

Sv: Høytlesningsbøker for 7-åring

Opprinnelig lagt inn av Pelle, her.

Vår er redd for alt som er skummelt. Blir det for skummelt i bøker har vi løst det med at vi tar et kort ressymé av handlingen, fremfor å lese.

Han liker bla. Ronja Røverdatter, Karlsson på taket, The giant peach (husker ikke hva den heter på norsk, er av Roald Dahl), Den fantastiske mikkel rev, Georgs magiske medisin, Doktor Proktor, Bakkebygrenda, Marikken, Knerten (men der forkortet jeg litt når det ble for kjedelig), teskjekjerringa-historier, Gubben og katten, Matilda, SVK (men den kan fort bli for skummel) og Reven og grisungen-bøker.

Teskjekjerringa har slått an her også, og diverse andre fortellinger av Alf Prøysen. Alle tre ungene er overraskende fascinert av "Den grønne votten". Den har jeg lest flere ganger, blant annet som føljetong ved kveldsmaten i førjulstida (har tradisjon for høytlesning og levende lys ved kveldsmaten i advent). Den handler riktignok om nyttår, men det er likevel noe "julete" over Alf Prøysen.

Karlson på taket likte min også godt.

__________________
µ 05 07 07
My er ikke aktiv   Svar med sitat
 


Innleggsregler
Du kan ikke starte nye tråder
Du kan ikke skrive svar
Du kan ikke laste opp vedlegg
Du kan ikke endre dine innlegg

BB code is
[IMG] kode er
HTML kode er Av
Bytt forum


Alle klokkeslett er GMT +2. Klokken er nå 13:36.


Powered by vBulletin
Copyright ©2000 - 2026, Jelsoft Enterprises Ltd.
Norsk: Lavkarbo.no | Selvrealisering.no
©2006 - 2015, Foreldreportalen.no