Sv: Funker Godt Levert?
Opprinnelig lagt inn av Fløyel, her.
Er dette økonomisk lønnsomt?
Nei det er nok ikke lønnsomt når man bare ser på råvarene kostnadene, men vi synes at det er verdt pga andre ting: - Jeg får varene søndag ettermiddag og har da ingredienser for 3 middager i hus for uka.
- Trenger ikke planlegge eller handle mandag ettermiddag (som er veldig travel pga aktiviteter) siden alt er i hus.
- Når ungene griner på nesa over at det ikke er deres favorittmat så kan jeg si at det er slik det er denne uka og det er ikke jeg som har bestemt menyen.
- Vi får prøvd nye grønnsaker, sauser samt fiskersorter og tips til hvordan de skal brukes.
- Vi får tips til nye retter og oppskrifter som vi aldri ellers ville prøvd.
Erfaringene så langt er at barna er mer villig til å smake på nye grønnsaker og fiskesorter når vi har dette opplegget. Vi kan nå bruke et større utvalg av grønnsaker og vi er blitt flinkere til å inkludere disse i middagsretter.
__________________
2003 & 2006
|