Sv: "Å komme seg opp av sofaen"
Opprinnelig lagt inn av Divine
Men du sier vel dette med et snev av stolthet? Sånn egentlig? Nettopp fordi vi er opplært til at lediggang er roten til alt vondt, og at det er best å være i vigør?
Nei, det er kun konstaterende, du må ikke tillegge meg et smug tonefall eller noe. Mannen min blir litt gal av at jeg alltid må gjøre noe fordi han automatis blir stresste eller får dårlig samvittighet av at jeg totrer rundt og holder på. Det er jo absolutt ikke meningen, jeg synes ikke jeg er bedre enn dem som slapper av i sofaen. Jeg forstår ikke helt at de ikke blir like "Jeg må ut, jeg må opp"-setteraktige, at de ikke blir irritable av at det blir varmt, at de ikke kjenner de MÅ ut og få frisk luft, at de ikke ville slappet bedre av om den busken ble flyttet dit den skulle være osv, men så går jeg og gjør mitt og så gjøre de andre sitt. Vi er tre settere og to labradorer i vår familie, så vi må tilpasse oss litt alle sammen.
Det var skikkelig deilig å finne ut at det var slik jeg slappet av, for jeg har hatt mange år med sånn tvangsavslapning "nå koser vi oss, dere", der jeg har sittet som en mark og ikke slappet av et sekund.
__________________
“Time and trouble will tame an advanced young woman, but an advanced old woman is uncontrollable by any earthly force.”
― Dorothy L. Sayers
|