Lamper er så vanskelig!
Bah!
Lamper er så innmari vanskelig! Vi pusser opp to rom i hovedbygningen, og etter x-antall prøvebokser med maling er nå turen kommet til å finne lamper. :svett:
Foreløpig er det storgangen vi er mest usikre og uenige om.
Det er dobbel utgangsdør, og på ene veggen ved siden av døren er det knaggrekke og hattehylle, på andre veggen ingenting. Rett frem til høyre går trappa opp til 2. etg. Rett frem til venstre går en enkel dør inn til en stue. På veggen til venstre er en dobbeldør inn til ei stue som også pusses opp nå. Veggen til høyre er ikke noe stort mer enn ei enkel dør inn til ei stue. Resten av den plassen tar trappa opp.
Gangen er på litt i overkant av 20 kvm. Vi ser for oss to litt fine taklamper ala disse. Se bilde. (blir en link også, dette bildet får jeg ikke til å legge inn:http://www.skeidar.no/produkter/grand-plafond-12246)
Mannen ønsker seg på hver side av den doble utgangsdøren en type "uplight" lampe. Jeg har klart å finne èn som kunne passert. Men til en pris jeg synes er noget i overkant. Så, finnes det noe som dette der ute? Har du sett noe? Vet du hvor jeg kan lete?
Det bør være i litt gammel, typ herregårdstil. Til økonomipris. 
Oppdatert med bilder av resultat!
__________________
Snuppa 98
Poden 05
Sist redigert av Bloppy : 08-12-14 kl 14:37.
Årsak: Oppdatert
|