Gå tilbake   Foreldreportalen > FPForum > Generell diskusjon > Nyheter og media

Pornografisk materiale - hverdagen på internett for barna våre

Nyheter og media Forum for diskusjoner av nyheter og artikler. Husk å lenke til aktuell artikkel i første innlegg, så meddebattantene får mulighet til å sette seg inn i temaet.

 
 
Trådverktøy Visningsmåter
Gammel 18-11-14, 01:35   #1
Lisa
anglofil
 
Lisa sin avatar
 
Medlem siden: Oct 2006
Innlegg: 6.589
Lisa har en fantastisk fremtidLisa har en fantastisk fremtidLisa har en fantastisk fremtidLisa har en fantastisk fremtidLisa har en fantastisk fremtidLisa har en fantastisk fremtidLisa har en fantastisk fremtidLisa har en fantastisk fremtidLisa har en fantastisk fremtidLisa har en fantastisk fremtidLisa har en fantastisk fremtid
Standard

Pornografisk materiale - hverdagen på internett for barna våre

Ja, litt overdreven overskrift kanskje men jeg husker godt foredraget fra Redd Barna hvor de påstod at godt over halvparten av gutter på 11 år hadde sett grov porno på mobilen sin (må sies flere av oss stusset på påstanden, vet ikke hvor tallet kom fra). Det kom et gisp fra salen (foreldre på skolen) og vi ble videre fortalt at vi må ta innover oss fakta at mange barn ser svært grov pornografi på nett i ung alder og at det derfor er viktig at vi tør snakke åpent og ærlig med barna våre om pornografi.

Vel, mange bekjente har diskutert denne på fb i dag, og jeg tenkte bare å dele den her inne da den minnet meg på dette foredraget fra Redd Barna:
http://www.dagbladet.no/2014/11/17/k...orno/36276562/

Jeg kjenner meg godt igjen i følgende sitat fra teksten:
Rydd opp i egne holdninger til porno. Er du motstander bør du i det minste ha oversikt over hvorfor. «Ekkelt»-argumentet holder ikke.

Jeg er nok ganske så kategorisk motstander av pornoindustrien fra et typisk "kvinnefiendtlig" perspektiv. Og jeg synes det er spesielt ille at pornoen har blitt betraktelig råere og mer brutal de siste årene (type gangrape og vold). Derfor sliter jeg litt med denne oppfordringen til å snakke "nøytralt" om pornografi, samtidig som jeg absolutt ser hvor Heidi Helene Sveen vil med sin kronikk.

Men det hadde jo vært interessant å høre hva dere tenker i forhold til hvordan vi snakker med barna våre om pornografi. Er vi mer åpne om det i dag en tidligere? Mindre fordømmende? Innser vi omfanget og hvor lett tilgjengelig det faktisk er nå i forhold til tidligere (klikk på mobilen fremfor å kjøpe pornoblad)? Synes dere kronikkforfatter har gode poenger?

Ja, det var visst flere ting jeg lurte på gitt.

__________________
"Try Again, Fail Again, Fail Better" (Samuel Beckett)

Sist redigert av Lisa : 18-11-14 kl 01:42.
Lisa er ikke aktiv   Svar med sitat
 


Innleggsregler
Du kan ikke starte nye tråder
Du kan ikke skrive svar
Du kan ikke laste opp vedlegg
Du kan ikke endre dine innlegg

BB code is
[IMG] kode er
HTML kode er Av
Bytt forum


Alle klokkeslett er GMT +2. Klokken er nå 13:29.


Powered by vBulletin
Copyright ©2000 - 2026, Jelsoft Enterprises Ltd.
Norsk: Lavkarbo.no | Selvrealisering.no
©2006 - 2015, Foreldreportalen.no