Gå tilbake   Foreldreportalen > FPForum > Mat og kosthold

RSPO-sertifisert palmeolje og boikott

Mat og kosthold Kategori for barnemat, oppskrifter, drikkevarer og kosthold generelt.

 
 
Trådverktøy Visningsmåter
Gammel 23-03-15, 11:13   #1
Dixie Diner
Nymotens gammeldags
 
Dixie Diner sin avatar
 
Medlem siden: Sep 2006
Hvor: Stavanger
Innlegg: 43.980
Dixie Diner har et rykte de fleste bare kan drømme omDixie Diner har et rykte de fleste bare kan drømme omDixie Diner har et rykte de fleste bare kan drømme omDixie Diner har et rykte de fleste bare kan drømme omDixie Diner har et rykte de fleste bare kan drømme omDixie Diner har et rykte de fleste bare kan drømme omDixie Diner har et rykte de fleste bare kan drømme omDixie Diner har et rykte de fleste bare kan drømme omDixie Diner har et rykte de fleste bare kan drømme omDixie Diner har et rykte de fleste bare kan drømme omDixie Diner har et rykte de fleste bare kan drømme om
Standard

RSPO-sertifisert palmeolje og boikott

Det er jo veldig in i tiden å boikotte palmeolje fullstendig. Men er det lurt? Jeg kom over denne artikkelen fra Tjomlid i dag:

http://tjomlid.com/2015/03/22/om-palmeolje-og-paskeegg/

Her skriver han om viktigheten ved å faktisk støtte de som driver med RSPO-olje, og hva som kan skje om alle bare fortsetter å boikotte. Jeg vet ikke helt hva jeg skal tro, men kjenner at jeg er i ferd med å endre synet mitt på RSPO-sertifisert palmeolje (til det positive) nå etter denne artikkelen.

Blant annet skriver han at dersom alle produsenter måtte gå over til andre oljer, ville det risikere å medføre hele 4-12 ganger større jordbruksareal. Det er jo IKKE bra. I tillegg ville det kunne føre til dårligere levevilkår for bøndene.

Sitat:

Norske forbrukere kan altså være en del av løsningen på utfordringen ved å etterspørre palmeolje som er produsert uten avskoging. Men hvis vi boikotter palmeolje, ødelegger vi denne muligheten. Å boikotte palmeolje vil ikke redde regnskogen i Sørøst-Asia. Det gjør derimot bærekraftig palmeolje.


__________________
I stepped on a cornflake, now I'm a cereal killer.
Dixie Diner er ikke aktiv   Svar med sitat
 


Innleggsregler
Du kan ikke starte nye tråder
Du kan ikke skrive svar
Du kan ikke laste opp vedlegg
Du kan ikke endre dine innlegg

BB code is
[IMG] kode er
HTML kode er Av
Bytt forum


Alle klokkeslett er GMT +2. Klokken er nå 07:48.


Powered by vBulletin
Copyright ©2000 - 2026, Jelsoft Enterprises Ltd.
Norsk: Lavkarbo.no | Selvrealisering.no
©2006 - 2015, Foreldreportalen.no