Gå tilbake   Foreldreportalen > FPForum > Generell diskusjon

Husk å stemme til kirkevalget

Generell diskusjon Forum for generell diskusjon av temaer som ikke passer inn under andre kategorier.

 
 
Trådverktøy Visningsmåter
Gammel 21-08-15, 09:30   #1
Pelle
Unik
 
Pelle sin avatar
 
Medlem siden: Apr 2008
Innlegg: 16.559
Pelle har en fantastisk fremtidPelle har en fantastisk fremtidPelle har en fantastisk fremtidPelle har en fantastisk fremtidPelle har en fantastisk fremtidPelle har en fantastisk fremtidPelle har en fantastisk fremtidPelle har en fantastisk fremtidPelle har en fantastisk fremtidPelle har en fantastisk fremtidPelle har en fantastisk fremtid
Standard

Husk å stemme til kirkevalget

Jeg vil bare minne om å stemme til kirkevalget, til alle som skal det. Selv er jeg utrolig for å forme organisasjoner innenifra, fremfor å klage fra utsiden. Jeg ønsker feks like muligheter til vigsel, uanhengig av legning.

Det kan da være greit å vite at Åpen folkekirke har egne lister til valget, slik at det skal være enkelt å finne ut hvem som er enig med dem. De skriver selv på facebook:

Sitat:

Organisasjonen vil jobbe for en vigselsliturgi for likekjønnede par innenfor rammen av Den norske kirke. Vigselssaken er en symbolsak i arbeidet for en åpen folkekirke og for menneskers forhold til kirken.

http://apenfolkekirke.org/

__________________
07 og 10
Pelle er ikke aktiv   Svar med sitat
 


Innleggsregler
Du kan ikke starte nye tråder
Du kan ikke skrive svar
Du kan ikke laste opp vedlegg
Du kan ikke endre dine innlegg

BB code is
[IMG] kode er
HTML kode er Av
Bytt forum


Alle klokkeslett er GMT +2. Klokken er nå 05:44.


Powered by vBulletin
Copyright ©2000 - 2025, Jelsoft Enterprises Ltd.
Norsk: Lavkarbo.no | Selvrealisering.no
©2006 - 2015, Foreldreportalen.no