Gå tilbake   Foreldreportalen > FPForum > Generell diskusjon

"Et øyeblikk, så setter jeg deg over.."

Generell diskusjon Forum for generell diskusjon av temaer som ikke passer inn under andre kategorier.

 
 
Trådverktøy Visningsmåter
Gammel 13-06-07, 22:05   #1
MokkMokk
Bør lage seg en tittel selv
 
Medlem siden: Oct 2006
Hvor: oppi der :peker:
Innlegg: 5.001
MokkMokk har mye å være stolt avMokkMokk har mye å være stolt avMokkMokk har mye å være stolt avMokkMokk har mye å være stolt avMokkMokk har mye å være stolt avMokkMokk har mye å være stolt avMokkMokk har mye å være stolt avMokkMokk har mye å være stolt avMokkMokk har mye å være stolt avMokkMokk har mye å være stolt avMokkMokk har mye å være stolt av
Standard

"Et øyeblikk, så setter jeg deg over.."

...eller rettere sagt; "et øyeblikk, så skal jeg prøve å sette deg over".

Dette hører jeg ikke så rent sjelden i sammenhenger der jeg ringer med offentlige kontorer, sykehus, legesentre, o.l. Og det hender forbausende ofte at disse viderekoblingene mislykkes med glans. Gjerne flere ganger på rad. Er det virkelig SÅ vanskelig å lære seg denne funksjonen? Det er forøvrig nesten utelukkende snakk om kvinnelige "oversettere". (Noe som får meg til å tenke tilbake på grunnskolen og kvinnelige lærere som i 95% av tilfellene måtte be om "mannehjelp" for å få satt på en videofilm. )

Idag da jeg ringte med sykehuset, støtte jeg på nok en dame som tydeligvis syntes dette med viderekobling var litt vrient. Hun skulle sette meg over til en annen avdeling, og hadde vel tenkt til å fortelle vedkommende ved denne avdelingen hvem jeg var og hva mitt ærend var
før hun koblet meg over. Vel, det gikk tydeligvis skeis, for jeg fikk servert et par høye pipelyder som tydeligvis var hennes mislykkede forsøk på å viderekoble linja mi, etterfulgt av kortversjonen om meg og mitt ærend. Er det mulig.

Hva er deres erfaringer rundt dette? Noen som har en god "feiloversettingshistorie"?

MokkMokk er ikke aktiv   Svar med sitat
 


Innleggsregler
Du kan ikke starte nye tråder
Du kan ikke skrive svar
Du kan ikke laste opp vedlegg
Du kan ikke endre dine innlegg

BB code is
[IMG] kode er
HTML kode er Av
Bytt forum


Alle klokkeslett er GMT +2. Klokken er nå 13:39.


Powered by vBulletin
Copyright ©2000 - 2025, Jelsoft Enterprises Ltd.
Norsk: Lavkarbo.no | Selvrealisering.no
©2006 - 2015, Foreldreportalen.no