Sv: Sommeravslutning. So last year?
Akkurat i skole og barnehage synes jeg det er hyggelig, både nå og i andre sesonger. Den familiegruppen er det jo greit å kjenne litt, siden de utgjør miljøet til ungene lenge.
...turn-avslutningen og AKS-avslutningen not so much. Ja, og så er det helt fascinerende å ha byttet fra barnehage i Oslos fattigste strøk til barnehage og skole i et sånn blendableket, ressurssterkt middelklasseområde. Førsteklassen har både vennegrupper og årstidsgrupper og selvfølgelig foreldrefrokoster i enhver tenkelig anledning. FAU i barnehagen arrangerer tre timer sommerfest, med innleid lydanlegg, tombolahjul og strikt tidsplan. Jeg humrer i skjegget og holder klokelig kjeft, mens jeg tenker at om de har så mye overskuddsenergi så kan de bli fosterhjem eller noe i stedet.
Menattealtså: Mange tilbud er vel fint? Ungene tåler utmerket at man ikke er på alt alltid. De ungene som synes det er skikkelig kjipt, bruker å være de med foreldre som er på ingenting noensinne. Just say no.
__________________
Ungen, 2009
Minste, 2013
|