Sv: Når en forelder jobber på julekvelden
Hvor gammel er ungene?
Etter 9 år som (tidligere) sykepleier er jeg ganske vant til julejobbing. Jeg var ikke hjemme før kl. 23, og da ungene var veldig små feiret de jul sammen med svigers uten meg og var lagt seg da jeg kom hjem. Og sov da jeg gikk på tidligvakt dagen etter. Kjipt der og da, men det kommer jo flere juler.
Siste året jeg jobbet seint julaften var jeg hjemme kl. 22.00 Da var ungene ferdig med første del av pakkehaugen, som innheoldt spill, lego og div leker de lekte med til jeg kom hjem. Jeg varmet meg litt mat, og så tok vi fatt på siste del av pakkehaugen.
Vi laget ikke noe "greie" rundt dette med å si at jeg skulle jobbe. Vi sa det som det var, at i år jobber mamma på julaften, og det var det. Ingen vits å furte eller gråte, det hjelper lite all den tid det ikke er noe å gjøre noe med. Når jeg og mannen tok det med knusende ro gjorde barna det samme.
|