Sv: Frieri!
Opprinnelig lagt inn av Guttemammis, her.
Her fridde mannen etter en ganske fuktig nyttårsaften. Jeg var alt annet enn edru og kjeeeempetrøtt, husker knapt hva som ble sagt (lang kjærlighetserklæring). Det var nok ikke det best planlagte frieriet, men ringer hadde han ordna. Og det gikk mange år før vi giftet oss, i all hemmelighet på tinghuset. Reiste med ungene morgenen etter til favoritt greske øya vår. Ingen fest.
Ta vekk alkoholen og den greske øya så har du oss. Mannen fridde på nyttårsaften for 16 år siden. Det tok noen år, men omsider giftet vi oss på tinghuset, med kun søsken og foreldre til stede, og spiste middag på restaurant etterpå.
Og enig med Blondie, man kan fint være forelsket og romantisk uten å ha det minste behov for hverken grandiost frieri eller storslått bryllup og fest. Dessuten synes jeg det er uendelig mange langt mer interessante ting å bruke penger på enn en brylliupsfest.
__________________
It is only with the heart that one can see rightly; what is essential is invisible to the eye.
2008 - 2011 - 2013
|