Gå tilbake   Foreldreportalen > FPForum > Generell diskusjon

Kjøpestopp - konsekvenser for storsamfunnet

Generell diskusjon Forum for generell diskusjon av temaer som ikke passer inn under andre kategorier.

 
 
Trådverktøy Visningsmåter
Gammel 09-01-18, 11:30   #20
Eia
Permakulturell
 
Eia sin avatar
 
Medlem siden: Oct 2006
Hvor: Telemark
Innlegg: 6.130
Blogginnlegg: 125
Eia er et navn som alle kjenner tilEia er et navn som alle kjenner tilEia er et navn som alle kjenner tilEia er et navn som alle kjenner tilEia er et navn som alle kjenner tilEia er et navn som alle kjenner tilEia er et navn som alle kjenner tilEia er et navn som alle kjenner tilEia er et navn som alle kjenner tilEia er et navn som alle kjenner tilEia er et navn som alle kjenner til
Standard

Sv: Kjøpestopp - konsekvenser for storsamfunnet

Opprinnelig lagt inn av gajamor, her.

Og dette er grunnen til at det faktisk er bedre å velge bilferie enn flyferie. Jo kortere du reiser, og jo lengre tid du bruker på det, jo bedre for miljøet. Så kan man selvsagt gå et skritt videre og bruke fossilfrie drivstoff, nullutslippsbil, eller videre til kollektivtransport (tog/buss), og så til sykkel/gange/kajakk.

Vi kommer ingen vei hvis vi forventer at alle skal gjøre perfekte valg umiddelbart. Når det handler om denne typen holdningsendringer, så er noe av det farligste vi kan gjøre å la det beste bli det godes fiende.

Dette!

him: er det boken Gull eller grønne skoger du tenker på?

Ang. vekst så er det jo stor forskjell på behovet for vekst i i- og u-land. Hvor bra er bra nok? Har vi det bra nok? Kan vi forbedre måten vi har det bra på, i stedet for å hige enda høyere? Evt. når blir fordelingen for skjev? Tenker jeg.

__________________
"Dersom du sliter med egen julestemning, så prøv å nyte synet av andres. Hvem vet, kanskje det hjelper på din også?" Live Nelvik
Eia er ikke aktiv   Svar med sitat
 


Innleggsregler
Du kan ikke starte nye tråder
Du kan ikke skrive svar
Du kan ikke laste opp vedlegg
Du kan ikke endre dine innlegg

BB code is
[IMG] kode er
HTML kode er Av
Bytt forum


Alle klokkeslett er GMT +2. Klokken er nå 05:47.


Powered by vBulletin
Copyright ©2000 - 2026, Jelsoft Enterprises Ltd.
Norsk: Lavkarbo.no | Selvrealisering.no
©2006 - 2015, Foreldreportalen.no