Sv: Strømpebuksetråden
Opprinnelig lagt inn av Pøblis, her.
Men Floksa - det er jo din tolkning. Tenker du faktisk at bena dine ikke kan vises frem? Det er jo himla trist, i så fall. Skikkelig trist.
Og litt dumt å arrestere andre fordi du mener at de egentlig mener noe annet enn de sier. Det er jo du som sier at du ikke kan gå i sommerkjole uten hudfargede strømper?
Nei. Jeg vet at bena mine ikke kan vises fram. Jeg bryr meg ikke, men jeg vet at andre (dessverre) bryr seg. Og i hovedsak kvinner. Mine bein er ikke innenfor normen for hva som kan vises fram. Jeg synes det er trist, ikke så mye for meg, jeg går i det jeg vil ( i dag er jeg iført en omsydd juleduk i følge mine barn) men fordi det legger begrensinger og forventninger på hvordan kvinner kan og ikke kan se ut.
Og jeg synes det er trist at vi bruker ord som «stygt» om helt vanlig bekledning.men tristeres synes jeg kanskje det er at det er jeg som får tyn. For det er jo nettop språk og hvordan vi omtaler hverandre som gjør at jeg vet at mine ben ikke kan vises fram uten strømper.
Men jeg visste at det kom tyn og valgte helt selv å si ifra. My bad.
__________________
F-I-R-E
Bokhyllen er den stige, hvorved du bliver din overmanns lige - Henrik Wergeland
|