Gå tilbake   Foreldreportalen > FPForum > Mat og kosthold > Madam Mims oppskriftsforum

Hva ha i og til riskrem?

Madam Mims oppskriftsforum Har du noen gode oppskrifter å dele, eller er på jakt etter noen gode oppskrifter? Da er dette det rette forumet.

 
 
Trådverktøy Visningsmåter
Gammel 23-12-21, 00:46   #1
Charlie
Licence to thrill
 
Charlie sin avatar
 
Medlem siden: Mar 2011
Hvor: sentralt Østland
Innlegg: 10.955
Charlie har mye å være stolt avCharlie har mye å være stolt avCharlie har mye å være stolt avCharlie har mye å være stolt avCharlie har mye å være stolt avCharlie har mye å være stolt avCharlie har mye å være stolt avCharlie har mye å være stolt avCharlie har mye å være stolt avCharlie har mye å være stolt avCharlie har mye å være stolt av
Standard

Hva ha i og til riskrem?

Riskrem består av noen basisting som grøt og krem, den er grei. Noen koker grøten med vaniljestang. Ser i noen oppskrifter at det skal i mandeldråper. Har hørt en som tok en bit marsipan, gned ut i melk og blandet i. Bruker du noen slike tilsetninger? Evt. har du erfaringer med det, uten at du bruker det selv?

I Danmark lager de ris a la mande, med finsnittet mandler blandet i riskremen. Utrolig utfordrende øvelse å finne (den hele) mandelen.

Hva slags tilbehør bruker du? Bringebærsaus? Jordbærsaus?

Vi bruker kirsebærsaus, den skal være med hele bær i, helst lunes litt før servering. Liker veldig godt den «mørke» aromatiske smaken. Har brukt de posene med kirsebærkompott til riskrem, har syltet kirsebær selv, også - men i år blir det ferdig kirsebærsauce fra Skælskør fruktplantage.

Ser et cateringfirma med dansk kokk også har krokan til sin riskrem i tillegg til kirsebærsaus?

Eller bruker dere noe helt annet til riskrem?


Sist redigert av Charlie : 23-12-21 kl 01:03.
Charlie er ikke aktiv   Svar med sitat
 


Innleggsregler
Du kan ikke starte nye tråder
Du kan ikke skrive svar
Du kan ikke laste opp vedlegg
Du kan ikke endre dine innlegg

BB code is
[IMG] kode er
HTML kode er Av
Bytt forum


Alle klokkeslett er GMT +2. Klokken er nå 10:26.


Powered by vBulletin
Copyright ©2000 - 2026, Jelsoft Enterprises Ltd.
Norsk: Lavkarbo.no | Selvrealisering.no
©2006 - 2015, Foreldreportalen.no